Huawei’nin tanıttığı yeni akıllı çocuk saati üstün özelliklere sahip

Çinli teknoloji devi Huawei tarafından tanıtılan yeni çocuk saati, sahip olduğu özelliklerle görenleri kendine hayran bırakıyor.

Huawei’nin tanıttığı yeni akıllı çocuk saati üstün özelliklere sahip

Huawei, yeni çocuk akıllı saati Children’s Watch 5 Pro’yu tanıttı. Bu model, Children’s Watch 4 Pro’nun devamı niteliğinde olup, çevrimdışı konumlandırma 2.0 özelliği ile dikkat çekiyor. Bu özellik sayesinde cihaz, mobil ağ olmadan da bulunabiliyor. Hatta cihaz kapalı olsa bile beş güne kadar konumu belirlenebiliyor. Bu akıllı saat, Çin’de Çocuk Güvenliği Koruyucu Sertifikası’nı alan ilk model oldu.

Huawei Children’s Watch 5 Pro’nun özelliklerine gelince, 24 Mayıs’ta resmi olarak satışa çıkacak ancak şirket ön satışlara şimdiden başladı. Saat, çocuğun güvenliğini artırmak amacıyla geliştirilmiş bir dizi güvenlik özelliği sunuyor. Yenilikçi çift çekirdekli tasarımı ve çevrimdışı konumlandırma 2.0 işlevi, bu modelin öne çıkan özellikleri arasında. Bu fonksiyon, cihaz güç veya ağ bağlantısı olmadan beş güne kadar konum belirleme yeteneğine sahip, bu da güvenlik açısından büyük bir avantaj sağlıyor.

Huawei’nin tanıttığı yeni akıllı çocuk saati üstün özelliklere sahip - Resim : 1

Huawei’nin tanıttığı yeni akıllı çocuk saati üstün özelliklere sahip

Akıllı saat, mavi ve pembe gibi çeşitli renk seçenekleri ile sunuluyor. Gelişmiş çevrimdışı konumlandırma özelliği, ebeveynlere zayıf ağ hizmeti veya neredeyse bitmek üzere olan bataryalarla bile çocuklarının yerini bulma konusunda büyük rahatlık sağlıyor. Saat, 14 kat AI konumlandırma, beş kat uydu konumlandırma, üç kat kablolu konumlandırma ve üç kat yardımcı konumlandırma gibi çeşitli konumlandırma teknolojilerini içeriyor. Ayrıca, iki seviyeli çevrimdışı konumlandırma ve yeni kat konumlandırma özelliklerini destekliyor. Model, 200W ve 500W ön ve arka kameralarıyla donatılmış. Bu kameralar 4x dijital zoom ve video görüşme desteği sunuyor.

Huawei Children’s Watch 5 Pro, 800 mAh. bataryaya sahip ve tipik kullanımda 24 saat boyunca dayanabiliyor. Manyetik süper hızlı şarj teknolojisini destekleyen bu saat, 40 dakika içinde tamamen şarj edilebiliyor. Çin’de lansman fiyatı 1.198 yuan (168,44$) olan bu çocuk akıllı saati, henüz küresel piyasada sunulup sunulmayacağına dair bir bilgi verilmedi.