Segmentinde rakipsiz: Huawei Watch Fit 3

Pek çok harika özelliği kullanıcılarına sunan Huawei Watch Fit 3, segmentinde adeta rakipsiz görünüyor. Biz de bu harika cihazı sizler için tekrar ele almak istedik.

Segmentinde rakipsiz: Huawei Watch Fit 3

Bildiğiniz gibi Huawei, Çin'de yeni akıllı saati Watch Fit 3'ü tanıttı. Bu saat, şık tasarımı, canlı ekranı ve çeşitli sağlık ve fitness özellikleri ile dikkat çekiyor. Saat, bu ayın başında dünya genelinde de satışa sunulmuştu. Şimdi bu yeni saatin başlıca özelliklerine göz atalım.

Huawei Watch Fit 3, 1.82 inç büyüklüğünde, 1500 nit parlaklığa sahip, 347 PPI ve 60Hz yenileme hızında bir AMOLED ekrana sahip. Ekran, %77.4 ekran-gövde oranına sahip ve kare şeklindeki premium alüminyum alaşımlı gövdesi ile şık bir tasarım sunuyor. Kavisli kenarları ve sadece 9.9mm inceliğinde olan gövdesi ile dikkat çeken saat, kayışsız olarak sadece 26 gram ağırlığında ve uzun süreli kullanımda rahatlık sağlıyor.

Watch Fit 3, Huawei’nin TruSeen 5.5 kalp atış hızı izleme sistemi ile donatılmış olup, egzersiz sırasında bile doğru kalp atış hızı takibi vaat ediyor. Ayrıca kan oksijen doygunluğu (SpO2) ölçümleri de sunuyor. Kan oksijen tespiti hızı arttırıldı ve PPG sensörü, atriyal fibrilasyon ve erken atımlar gibi potansiyel riskler konusunda kullanıcıları hızla uyarabiliyor.

Segmentinde rakipsiz: Huawei Watch Fit 3 - Resim : 1

Segmentinde rakipsiz: Huawei Watch Fit 3

Saat, Huawei’nin TruSleep teknolojisi ile uyku izleme özelliklerine de sahip. Uyku evrelerini ve kalitesini takip ediyor, solunum sağlığına dair bilgiler sunuyor ve kişiselleştirilmiş uyku hijyeni ipuçları veriyor.

Fitness tutkunları için Watch Fit 3, 100'den fazla antrenman modu ile geliyor. Yeni bir Track Run modu, dahili GPS kullanarak doğru rota ve tur mesafesi takibi sağlıyor. Ayrıca altı antrenman türü için otomatik egzersiz algılama ve çeşitli egzersizler için animasyonlu rehberler sunan bilekte fitness kursları da bulunuyor.

Saat, Bluetooth ile arama yapma, bağımsız müzik çalma ve günlük görevler için gerçek zamanlı hatırlatıcılar sunuyor. Ayrıca akıllı telefon kameralarını kontrol etmek için uzaktan deklanşör işlevi ve 5 ATM suya dayanıklılık özellikleri de mevcut.

Watch Fit 3, Her Zaman Açık Ekran (AOD) özelliği ile birlikte geliyor. Belirli koşullarda, sınırlı Bluetooth arama ve müzik çalma ile 10 güne kadar pil ömrü vaat ediyor. AOD açıkken, pil ömrü yaklaşık 4 güne düşüyor. Ayrıca hızlı şarj desteği ile sadece 10 dakikalık şarj ile bir günlük pil ömrü sunuyor.

Huawei Watch Fit 3, altı renk seçeneği ile Çin'de satışa sunuldu. Florokarbon kauçuk ve naylon kayışlı versiyonu 999 yuan (yaklaşık 140$) fiyatla satışa sunulurken, gerçek deri kayışlı versiyonu 1199 yuan (yaklaşık 168$) fiyatla satışta. Ön satışlar bugün saat 16:08’de başladı ve resmi satışlar 20 Mayıs'ta saat 10:00'da başlayacak.