İşine bak Apple Watch, işte Huawei’nin yeni akıllı saati

Akıllı saat pazarının en büyük isimlerinden biri olan Huawei, bu konumunu pekiştirebilmek için yeni cihazında epey bonkör davranmış.

İşine bak Apple Watch, işte Huawei’nin yeni akıllı saati

Huawei'nin küresel pazarda piyasaya sürdüğü son teknoloji ürünü Watch Fit 3, zarif tasarımı, canlı AMOLED ekranı ve gelişmiş sağlık ve fitness takip özellikleriyle dikkat çekiyor. Yeni akıllı saat, 1,82 inçlik kavisli kenarlarıyla ve alüminyum alaşımdan üretilmiş kare şeklinde bir gövdeye sahip. 1500 nitlik yüksek parlaklık seviyesi ve yüzde 77,4'lük ekran-gövde oranıyla göz kamaştırıyor.

Cihaz, sadece 26 gram ağırlığında olup, gün boyu rahatlık sağlıyor. Watch Fit 3, kişisel zevklere göre özelleştirilebilen saat yüzleri ve sık kullanılan uygulamalara hızlı erişim için döner taç ve fonksiyon düğmesi gibi kolay navigasyon özellikleri sunuyor.

Huawei'nin yeni TruSeen 5.5 sistemi sayesinde kalp atış hızı ve SpO2 ölçümleri daha stabil ve etkin bir şekilde yapılıyor. TruSleep teknolojisi ile uykunun çeşitli evrelerini izleyerek, uyku kalitesi ve solunum sağlığı hakkında detaylı analizler sunuyor. Bu teknoloji, kullanıcıların uyku düzenleri üzerinden kişiselleştirilmiş uyku hijyeni önerileri de veriyor.

İşine bak Apple Watch, işte Huawei’nin yeni akıllı saati - Resim : 1

İşine bak Apple Watch, işte Huawei’nin yeni akıllı saati

Spor tutkunları için Watch Fit 3, yüzden fazla egzersiz modunu desteklerken, GPS özelliği sayesinde koşu rotalarını ve tur mesafelerini doğru bir şekilde kaydediyor. Ayrıca, altı farklı egzersiz türünü otomatik olarak algılama yeteneği bulunuyor ve çeşitli egzersizler için ısınma ve soğuma rehberlerini içeren animasyonlu fitness dersleri sunuyor.

Akıllı saat, zorlu çevre koşullarına dayanıklı olarak tasarlanmış; 5 ATM su direncine sahip ve sıcaklık ile nem direnci testlerinden geçmiştir. Günlük görevler için gerçek zamanlı hatırlatmalar, müzik çalma ve Bluetooth aramaları yapma gibi özelliklerle donatılmıştır. Ayrıca, akıllı telefon kameralarını uzaktan kontrol edebilen bir deklanşör özelliği bulunmaktadır.

Watch Fit 3'ün pil ömrü, belirli koşullar altında 10 güne kadar kullanım sunuyor. Hızlı şarj özelliği ise sadece 10 dakikalık şarjla bir gün boyunca kullanım imkanı sağlıyor.

Renk seçenekleri arasında Siyah, Pembe, Yeşil, Ay Beyazı, Gri ve İnci Beyazı yer alıyor. Fiyatlandırma ise Birleşik Krallık'ta 140 sterlin, Avrupa'da ise 160 euro olarak belirlenmiş. Huawei, bu yeni modelle birlikte MateBook X Pro 2024 ve FreeBuds 6i kulaklıklarını da tanıttı. Watch Fit 3, 7 Mayıs itibarıyla ön siparişe sunulmuş olup, 22 Mayıs'ta mağazalarda yerini alacak.