Kameralı Apple Watch için geri sayım başladı!

Apple'ın, kullanıcıların saatten hızlı bir şekilde fotoğraf çekmesini sağlayacak dahili kamera ve kayış sistemine sahip bir akıllı saat için ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi'nden (USPTO) patent aldığı bildirildi.

Kameralı Apple Watch için geri sayım başladı!

Patentin "Serbest Bırakma Mekanizmalı Apple Watch" olarak adlandırıldığı ve US-11571048-B1 patent numarasını taşıdığı söyleniyor. Bu teknoloji muhtemelen Apple Watch'un gelecekteki bir sürümünde kullanılabilir, ancak bunun garantisi yoktur. Cupertino şirketinin mevcut planlarının, uygun fiyatlı Apple Watch modellerine daha büyük ekranlar eklemeyi içerdiği bildiriliyor.

USPTO'lu yeni Apple patenti, Patently Apple tarafından tespit edildi. Daha önce de bahsedildiği gibi, US-11571048-B1 patentinin adı "Çıkarma Mekanizmalı Apple Watch". Patentin, Apple'ın kullanıcıların akıllı saati kullanıcının bileğinden çıkarmaya gerek kalmadan yerleşik bir sensöre hızlı bir şekilde erişmesini sağlayacak yeni bir yuva tipi mekanizma tasarladığını belirttiği bildiriliyor.

Kameralı Apple Watch için geri sayım başladı!

Bu hızlı bırakma özelliği, Apple Watch'un alt tarafındaki yerleşik bir kameradan fotoğraf çekmek için kullanılabilecek. Ayrıca, alt kamera için yuva bölümü, "kullanıcının bileğinden fizyolojik ölçümler alabilen" diğer sensörleri de saklayacak.

Apple, görünüşe göre bir süredir Apple Watch'a bir kamera sığdırmaya çalışıyor. Geçen yıl bir başka rapor, Cupertino merkezli şirkete kamera merceğinin Apple Watch'ın Digital Crown düğmesinin gövdesine yerleştirileceği bir patent verildiğinden bahsetmişti. Başka bir 2019 Patently Apple raporu, dahili dönebilen kameralı bir Apple Watch kayışı için bir patent tespit etti.

Ancak dahili kameralı bir Apple Watch görmemiz biraz zaman alabilir. Şirketin şu anda 2024'te 1.89 ve 2.04 inçlik daha büyük ekran boyutlarına sahip olacak bir Series 10 Apple Watch getirmeyi planladığına inanılıyor. Bu sürümlerin 2023’ün ilerleyen günlerinde duyurulması bekleniyor.