Google Pixel Watch sahiplerine müjde

Akıllı saat sektörüne yeni yeni ısınan Google, Pixel kullanıcılarını unutmadığını göstermeye devam ediyor.

Google Pixel Watch sahiplerine müjde

Akıllı saatlerin geçmişi çok eskiye dayanmıyor. Ancak bu sektör, daha şimdiden tablet piyasasını yerinden etmeye başladı bile. Nitekim teknoloji dünyasının en popüler ürününün akıllı telefonlar olduğu bir gerçek. Ancak ikinci sırada kimin geldiği artık son derece tartışmalı bir konu. Kimi otoriteler buraya hala tabletleri koyarken, kimilerine göreyse akıllı saatler sektörün ikinciliğini çoktan ele geçirdi bile. İşte bu pazarın önemli isimlerinden biri olan Google, kendi akıllı saati için çalışmaya devam ediyor.

Amerikalı teknoloji devi Google tarafından geçtiğimiz saatlerde servis edilen yeni bir güncelleme bölge bölge Google Pixel kullanıcılarının beğenisine sunulmaya başlandı. Yeni güncelleme paketine baktığımız zaman, aslında bunun güvenlik ve stabilite temelli bir yama olduğu anlaşılıyor. Nitekim Wear OS 3.5 adıyla servis edilen bu paketin içerisinde hiçbir yeni özellik mevcut değil.

Google Pixel Watch sahiplerine müjde

Öte yandan akıllı saat sektöründeki yerini garantilemek isteyen Google’ın bir diğer amacı da katlanabilir telefon pazarına giriş yapmak. Bu amaç uğruna uzun bir süredir çalışmalarını sürdüren teknoloji devinin 2023 yılı içerisinde Pixel Fold adını verdiği katlanabilir akıllı telefon modelini tanıtması bekleniyor.

Peki Google’ın katlanabilir akıllı telefon modeli gerçekten Samsung’un Galaxy Z Fold modelleriyle yarışabilecek mi? Açıkçası henüz Google’ın bu konuda Samsung’a kafa tutması için çok erken olduğu düşünülüyor ancak yine de Amerikalı teknoloji devi herkesi şaşırtacak bir telefonla karşımıza çıkabilir, kim bilir.