OnePlus Watch 2 yeni güncelleme aldı

OnePlus Watch 2 kullanıcıları, yeni yazılım güncellemesiyle birlikte birçok yeni uygulama ve değişiklikten faydalanabilecekler. Bu güncelleme, cihazın işlevselliğini artırıyor.

OnePlus Watch 2 yeni güncelleme aldı

OnePlus Watch 2, Şubat 2024'teki Mobile World Congress'te (MWC) tanıtıldı ve daha sonra Hindistan dahil olmak üzere seçili global pazarlarda piyasaya sürüldü. Başlangıçta Siyah Çelik ve Işıltılı Çelik renk seçenekleriyle sunulan akıllı saat, Nisan ayında Avrupa’ya özel olarak üçüncü renk seçeneği olan İskandinav Mavisi ile de piyasaya sürüldü. Çift motorlu mimarisi sayesinde iki işletim sistemi çalıştırabilen bu saat için yeni bir yazılım güncellemesi kullanıcılara sunuluyor.

Android Authority'nin haberine göre, OnePlus, OnePlus Watch 2 kullanıcılarına A.94 güncellemesini sunmaya başladı. Bu güncelleme ile akıllı saate Relax ve Barometre adında iki yeni uygulama ekleniyor. Relax uygulaması, rehberli nefes egzersizleri yapmanıza yardımcı olurken, Barometre uygulaması ise atmosfer basıncını gösterecek.

OnePlus Watch 2 yeni güncelleme aldı - Resim : 1

OnePlus Watch 2 yeni güncelleme aldı

Güncellemenin, kullanıcı deneyimini daha akıcı hale getirdiği ve egzersiz sırasında daha iyi veri gösterimi sağladığı belirtiliyor. Ayrıca, egzersiz sırasında sola kaydırarak Müzik Denetleyicisi'ne erişim ve "Dokunarak uyandırma" özelliğini kapatma desteği de bu güncelleme ile geliyor.

Güncelleme, Power Saver modunda Telefon uygulamasına yeni özellikler ekliyor. Bu özellikler arasında kişileri görüntüleme, favori kişileri belirleme ve çağrı kayıtlarını gösterme yer alıyor. Ayrıca, saat yüzünü kaldırma deneyiminin iyileştirildiği, bilinen bazı sorunların düzeltildiği ve birkaç egzersiz ve sağlık algoritmasının geliştirildiği ifade ediliyor.

OnePlus Watch 2, Avrupa'da 329 € (yaklaşık 398$) fiyatla başlarken, Hindistan'da 24.999 Rs (yaklaşık 302$) başlangıç fiyatına sahip. 1.43 inçlik yuvarlak AMOLED ekranı olan bu saat, Snapdragon W5 ve BES2700 yonga setleri tarafından destekleniyor. Wear OS 4 ve RTOS desteği sunan saat, toza ve su sıçramalarına karşı IP68 sertifikasına ve askeri standart MIL-STD-810H yapısına sahip. Google Health Connect hizmetlerini destekleyen OHealth uygulamasıyla uyumlu olan saat, yoğun kullanımda 48 saate kadar, Akıllı Mod’da 100 saate kadar ve Güç Tasarrufu modunda 12 güne kadar pil ömrü sunduğu belirtiliyor.