Samsung Galaxy Fit 3 ve Galaxy XCover 7 yakında piyasaya sürülecek

Samsung'un yeni akıllı bileklikleri Galaxy Fit 3 ve dayanıklı telefonu Galaxy XCover 7, Bluetooth sertifikası aldı. Bu durum, her iki cihazın da çok yakında kullanıcılarla buluşacağının işareti.

Samsung Galaxy Fit 3 ve Galaxy XCover 7 yakında piyasaya sürülecek

Samsung, üç yıldan uzun bir süre bekledikten sonra, uygun fiyatlı yeni akıllı bilekliği Galaxy Fit 3'ü piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Geçtiğimiz aylarda kamu sertifikasyon listelerinde ve son sızıntılarda yer alan bilgiler, Galaxy Fit 3'ün yakın zamanda piyasaya sürüleceğine işaret ediyor. Ayrıca, bu cihaz, yakında çıkacak olan dayanıklı akıllı telefon Galaxy XCover 7 ile birlikte Bluetooth SIG'e girmiş durumda.

Bluetooth SIG listesine göre, yeni akıllı telefon ve Galaxy Akıllı Saat, Bluetooth 5.3 teknolojisini destekliyor. Ancak, bu cihazların özellikleri hakkında fazla bilgi bulunmuyor.

Son sızıntılara göre Galaxy Fit 3, 2024'ün ilk yarısında piyasaya sürülecek. Galaxy Watch 7 serisinden aylar önce çıkacak olan bu akıllı saat, özel bir etkinlikle tanıtılmayacak. OLED bir ekranla donatılacak olan saat, bir önceki modele göre biraz daha büyük bir ekran sunacak ve uyku takibi, kalp ritmi izleme gibi özelliklere sahip olacak. GPS, ivmeölçer ve jiroskop gibi birçok sensörü de içerecek.

Samsung Galaxy Fit 3 ve Galaxy XCover 7 yakında piyasaya sürülecek

Galaxy Fit 3 fitness bilekliği, Gri, Altın ve Siyah olmak üzere üç farklı renk seçeneğiyle piyasaya sürülecek. Diğer yandan, Galaxy XCover 7, Galaxy XCover 6 Pro'nun yerini alacak gibi görünüyor. Bu yeni akıllı telefon, BIS Hindistan ve GCF'de SM-G556B model numarası ile görüldü. 5G bağlantısı için Snapdragon 778G yonga setini destekleyecek ve NFC özelliğine sahip olacak. Galaxy XCover 7, 4050 mAh kapasiteli bir bataryaya ev sahipliği yapacak.

Samsung Galaxy X serisi, dayanıklılığıyla tanınıyor ve XCover 7 de bu geleneği sürdürüyor. Daha iyi bir tutuş ve darbe emilimi için oluklu arka panele sahip olması bekleniyor. Akıllı telefon, MIL-STD-810H standartlarına uygun olacak ve IP68 toz ve su koruması sunacak.

Akıllı telefon, Geekbench'te Dimensity 6100 Plus SOC ve 8GB RAM ile görüldü. Kutudan çıktığı anda Android 14 işletim sistemini çalıştırıyor. Galaxy XCover 7'in lansmanı yakın ve fiyatının yaklaşık 599$ civarında olması bekleniyor.