Xiaomi Band 8 Pro, küresel lansman öncesi TDRA sertifikasını aldı

Xiaomi'nin yeni akıllı bilekliği Band 8 Pro, küresel lansmandan önce TDRA sertifikasını alarak kullanıcıların beklentilerini yükseltiyor. Cihaz, ileri düzey özellikleriyle dikkat çekiyor.

Xiaomi Band 8 Pro, küresel lansman öncesi TDRA sertifikasını aldı

Ağustos ayında Çin'de piyasaya sürülen Xiaomi'nin Smart Band 8 Pro modeli, yakın zamanda global pazarda da yerini alacak gibi görünüyor. Akıllı saat, Malezya'nın SIRIM ve Singapur'un IMDA sertifikasyonlarını alarak küresel lansman için hazırlıklarını sürdürüyor.

Xiaomi Band 8 Pro'nun model numarası “M2333B1” olan versiyonu, TDRA sertifikasyonunu da aldı. Bu sertifika, cihazın özellikleri hakkında belirli detaylar vermiyor ancak Birleşik Arap Emirlikleri'nde lansman yapılmasına yeşil ışık yakıyor.

Xiaomi Smart Band 8 Pro, şık tasarımı ve düğmesiz, kesintisiz kullanıcı deneyimi sunan dikdörtgen kadranı ile dikkat çekiyor. Değiştirilebilir kayışı sayesinde kişiselleştirme imkanı sunan cihaz, 336 x 480 piksel çözünürlüğünde, 60Hz yenileme hızı ve 600 nit zirve parlaklığına sahip 1.74 inçlik canlı bir AMOLED ekranla geliyor. Ekran, her zaman açık özelliğini destekliyor ve 16.7 milyon renk paletini sunuyor.

Xiaomi Band 8 Pro, küresel lansman öncesi TDRA sertifikasını aldı

Sağlık ve fitness özellikleri açısından bakıldığında, Smart Band 8 Pro; kalp ritmi monitörü, SpO2 sensörü, uyku takibi ve kadınlar için özel adet döngüsü monitörü gibi özelliklerle donatılmış. Ayrıca, stres seviyesi takibi, nefes egzersizi ve 150'den fazla spor modunu, akıllı koşu modu ve koşu derslerini de içeriyor. Cihaz, boks aktiviteleri sırasında somatik duyularla ilgili verileri takip eden bir somatosensoriyel sensör içeriyor ve kullanıcının mevcut fiziksel canlılığı hakkında bilgiler sunuyor.

5 metreye kadar suya dayanıklılığı ile Smart Band 8 Pro, çeşitli su aktiviteleri için uygundur. Bağlantı ve navigasyon açısından, beş uydu sistemini destekleyen yerleşik bir GNSS çipi ile doğru konum takibi sağlıyor. Kullanıcılar, sesli asistanı kullanarak eller serbest kontrol sağlayabilir ve Miaoxiang Merkezi aracılığıyla diğer Xiaomi akıllı cihazlarını yönetebilirler.

Kullanışlı özellikler arasında, ana ekran için özelleştirilebilir widget'lar, portre saat yüzü işlevselliği, kamera kontrolü, müzik kontrolü, el feneri, hava durumu güncellemeleri ve bildirimler bulunuyor. Cihaz, tam şarjda 14 güne kadar etkileyici bir pil ömrü sunan 297mAh batarya ile güçlendirilmiş.