Akıllı Saat

Samsung Galaxy Watch 6’da bizleri daha büyük bir pil bekliyor olabilir

Güney Koreli teknoloji devi Samsung tarafından geliştirilen yeni akıllı saat modelinde bizleri daha büyük bir pil bekliyor olabilir.

Samsung Galaxy Watch 6’da bizleri daha büyük bir pil bekliyor olabilir

Koreli bir sertifika ajansının verdiği bilgilere göre Samsung'un akıllı saat serisi olan Galaxy Watch, 2023 yılında yenilenecek. Yeni modellerin 2022'de çıkan Galaxy Watch 5'in yerine geçmesi planlanıyor ve Galaxy Watch 6 adı altında piyasaya sürülecek.

Yakın zamanda, güvenilir bir kaynak tarafından, bu yeni giyilebilir cihazın tasarımı açıklanmıştı. Şimdi ise, ürünün batarya kapasitesi sertifika ajansı tarafından yayınlandı. GalaxyClub'a göre, iki yeni Samsung akıllı saat bataryası SafetyKorea tarafından sertifikalandırıldı. Bu bataryaların Galaxy Watch 6 serisine ait olduğu söyleniyor.

İddialara göre, 40mm'lik Galaxy Watch 6 (SM-R93x) için güç kaynağı olacak olan daha büyük bataryanın kapasitesi 300mAh. Karşılaştırma yapmak gerekirse, Galaxy Watch 5'in 40mm versiyonu 284mAh ve Galaxy Watch 4'ünki 247mAh kapasiteli bataryalara sahip.

Samsung Galaxy Watch 6’da bizleri daha büyük bir pil bekliyor olabilir

Batarya kapasiteleri arasındaki fark düşük gibi görünse de, yeni modelin daha uzun süre dayanması bekleniyor. Bu nedenle Watch 6, Watch 5'ten daha uzun süre dayanabilir. Ayrıca, ikinci sertifikalı bataryanın kapasitesi 425mAh. Bu bataryanın 44mm'lik Galaxy Watch 6 modeline güç sağlaması bekleniyor. Referans için, önceki modellerin batarya kapasiteleri 410mAh (Watch 5) ve 361mAh (Watch 4).

Daha büyük bataryaların yanı sıra, Galaxy Watch 6'nın Google Pixel Watch gibi kavisli cam özelliği de bulunacak. Wearable cihaz, iki nesil sonra yeniden tasarlanıyor, bu nedenle Samsung'un diğer yükseltmeleri de dahil etmesi muhtemel. Ancak, bu konuda henüz bir bilgi bulunmuyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.