Akıllı Saat

Wear OS kullanan akıllı saatlere devrim gibi yenilik

Akıllı saat dünyasının önemli isimlerinden biri olan Google, Wear OS işletim sistemi kullanan akıllı saatler için devrim niteliğinde bir özellik geliştirdi.

Wear OS kullanan akıllı saatlere devrim gibi yenilik

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte, dünün olmazları bugünün olurları haline geliyor. Örneğin birkaç yıl öncesine kadar, akıllı saat denildiğinde birçok insan düzenli olarak hatta çoğunlukla günlük şekilde şarja takılması gereken bir saat fikrinden hoşlanmıyor ve bu teknolojinin asla geleneksel saatlerin yerini alamayacağını söylüyordu. Ancak bugün durum hiç de öyle değil. Akıllı saat sektörü inanılmaz bir hızla büyüyor ve akıllı telefon pazarından sonra en prestijli ikinci sektör olarak kabul edilen tablet sektörünün bile tahtını sallıyor.

İşte bu pazarın gelişmesinde önemli rol oynayan isimlerden biri olan Google, dün yepyeni bir özellik duyurdu. Wear OS veya bilinen bir diğer ismiyle Android Wear işletim sistemine sahip olan akıllı saatler düne kadar kullanıcılarına harita desteği sunabilmek için bir telefona ihtiyaç duyuyorlardı. Yani doğrudan akıllı saatinizden haritayı açıp canlı harita desteği alamıyordunuz. Ancak Google tarafından getirilen son güncelleme bu sorunu tarihe gömdü.

Öyle ki artık akıllı saatlerde Google Maps kullanmak için telefona gerek kalmayacak. Eğer akıllı saatin Wi-Fi ya da LTE bağlantısı mevcutsa, doğrudan saat üzerinden Haritalar uygulaması başlatılarak rota takibi yapılabilecek. Bu da akıllı saatlerin gerçek anlamda daha da akıllanması ve telefonlara olan bağımlılığının azalması manasına gelecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.