Bu akıllı saatin ekranı yok! Peki ama ekranı yoksa saati nasıl gösterecek?

CES 2023’de tanıtılan ve ekranı olmadığı için “bu nasıl bir akıllı saat” tepkilerine neden olan NoWatch, sektörde yeni bir trendin habercisi olabilir.

Bu akıllı saatin ekranı yok! Peki ama ekranı yoksa saati nasıl gösterecek?

Akıllı saat sektörü günden güne gelişmeye ve büyümeye devam ediyor. Bugüne kadar onlarca farklı markanın katılımıyla genişleyen ve neredeyse her gün farklı bir modelin tanıtımının yapıldığı bu pazar, CES 2023’de yeni ve farklı bir üyeye daha kavuştu.

NoWatch ismiyle tanıtılan bu akıllı saati rakiplerinden ayıran çok önemli bir özelliği var. Aslında yok demek daha doğru çünkü NoWatch’ın saati gösteren bir ekranı yok. Hepsi bu kadar da değil aslında NoWatch’ın gerçek manada herhangi bir ekranı da bulunmuyor. Bünyesinde birçok sensör bulunan, kalp atış hızını, stres seviyesini, uyku düzenini takip edebilen bu saatin verilerine ulaşabilmek için uygulamasından ve tabi telefondan yardım almanız şart.

Bu akıllı saatin ekranı yok! Peki ama ekranı yoksa saati nasıl gösterecek?

Bu akıllı saatin ekranı yok! Peki ama ekranı yoksa saati nasıl gösterecek? - Resim : 1

Peki ekransız bir saat nasıl olur diye düşünüyorsanız, cevabı yukarıdaki görselde saklı. Saat formunda olan bu cihazın ekranının yerinde değerli taşlardan bir kesit bulunuyor. Kullanıcıların tercihine göre seçilebilecek bu değerli taşlar, kimi zaman tamamen görsel amaçlı olanlardan kimi zamansa sağlığa faydası olduğu düşünülenlerden seçilebilecek.

“Saati göstermeye ne gerek var, zaman şimdidir” sloganıyla yola çıkan NoWatch, kullanıcılar tarafından çok farklı yorumlar alırken, cihazın fiyatının 360 Euro gibi son derece yüksek bir fiyattan başlaması da farklı tartışmalara neden oldu.