Apple Watch alamayanlar için 3 dolarlık alternatif akıllı saat üretildi

Her akıllı saat kullanıcısının hayali olan Apple Watch’lar yüksek fiyat yüzünden çoğu kez hayal olarak kalınca, Japon bir üretici bu saatin yeni bir alternatifini üretti.

Apple Watch alamayanlar için 3 dolarlık alternatif akıllı saat üretildi

Teknoloji dünyasının en önemli ismi konumunda olan Apple, gerçekten çok farklı bir marka. Normal şartlar altında bir cihazın pahalı olması, onun için önemli bir dezavantajken Apple marka cihazların pahalı olması, bu cihazların daha popüler olmasının en önemli nedenlerinden biri.

Bu stratejiyi çok iyi oturtan Amerikalı teknoloji devi, insanların Apple marka ürünlere sahip olmasının bir statü göstergesi olarak algılanmasını sağladı. Tabi herhangi bir Apple cihazını alabilecek bütçeye sahip olmayan ancak bir şekilde bu cihazlara sahipmiş izlenimi yaratmak isteyen insanlar da farklı yollara başvurmaya başladı.

Apple Watch alamayanlar için 3 dolarlık alternatif akıllı saat üretildi - Resim : 1

Apple Watch alamayanlar için 3 dolarlık alternatif akıllı saat üretildi

Bu farklı yolların başında elbette ki orijinal olmayan ürünlerin tercih edilmesi geliyor. Öyle ki normal fiyatı 8-10 bin bantlarında olan Apple Watch Series 8 modelinin replikası 1.500-2.000 lira seviyesinden alınabiliyor. Ancak hem orijinal olmayan hem de hukuken yasak olan bir cihaza bu kadar para vermek istemeyenler için artık çok daha uygun bir alternatif daha var.

Japon bir teknoloji firması tarafından geliştirilen ve Stone Watch ismi verilen yeni bir akıllı saat tasarımı, sadece 3 dolar karşısında Apple Watch havası sunuyor. 3 dolara satın alınan bir akıllı saat ne gibi özelliklere sahip olabilir ki diye düşünebilirsiniz ancak zaten amaç herhangi bir özellik sunmak değil. Kaldı ki zaten Stone Watch’ın böyle bir yeteneği de yok çünkü ortada bir saat yok. Silikon bir kordonla çevrelenmiş plastik bir objeden ibaret olan bu saatin tek işlevi var o da Apple Watch imajı çizmek. Bakalım bu yeni saat konsepti, Apple Watch meraklılarının ilgisini çekebilecek mi?