Xiaomi Mi Band 9/9 NFC efsane özelliklerle geliyor; hem de uygun fiyata

Xiaomi'nin yeni nesil akıllı bileklikleri Mi Band 9 ve 9 NFC, piyasaya çıkmak üzere. İşte yakında beklenen özellikler.

Xiaomi Mi Band 9/9 NFC efsane özelliklerle geliyor; hem de uygun fiyata

Xiaomi'nin son derece popüler Mi Band 8 serisinin ardılı olan Mi Band 9/9 NFC'nin piyasaya sürülmesine yönelik hazırlıklar sürüyor. Geçen yıl çeşitli spor modları, sağlık izleme özellikleri ve daha fazlasını sunarak hem Çin'de hem de küresel pazarda büyük beğeni toplayan Mi Band 8/8 NFC'nin devamı niteliğindeki bu yeni serinin detayları henüz sınırlı olsa da, "M2345B1" ve "M2346B1" model numaralarına sahip iki modelin radyo kullanımı için sertifikalandırıldığı bilgisi, yakın zamanda piyasaya sürülebileceğine işaret ediyor.

Mi Band 8, 1.6 inçlik AMOLED ekranı sayesinde kullanım kolaylığı ve net okunabilirlik sunarak kullanıcıların beğenisini kazandı. Ayrıca, suya 50 metre derinliğe kadar dayanıklılık ve çeşitli malzemelerden ve stillerden seçilebilen değiştirilebilir kayışlar gibi özellikleriyle dikkat çekiyor.

Xiaomi Mi Band 9/9 NFC efsane özelliklerle geliyor; hem de uygun fiyata

Mi Band 8, kalp atış hızı, kan oksijen seviyesi, uyku düzeni ve stres seviyesi gibi sağlık göstergelerini izleyebilme, 150'den fazla spor modu sunabilme ve bileklik üzerinden oynanabilen oyunlar gibi özellikleriyle öne çıkıyor. Uzun batarya ömrüyle de kullanıcıların beğenisini toplayan bu cihaz, Sürekli Ekran Açık (Always-OnDisplay) özelliği kullanılmadığında tek bir şarjla 16 güne kadar dayanabiliyor.

Mi Band 8'in geçen yıl Nisan ayında tanıtılmasını göz önünde bulundurarak, Mi Band 9 serisinin de yaklaşık olarak gelecek ay içinde tanıtılmasını bekleyebiliriz. Bu yeni serinin, selefinin sunduğu özellikleri daha da ileri taşıyarak kullanıcılara yeni ve geliştirilmiş bir deneyim sunması bekleniyor.