Xiaomi Redmi Watch 4 özellikleri ile Apple Watch’a kafa tutuyor!

Xiaomi, AMOLED ekran ve alüminyum alaşımlı yapısıyla Redmi Watch 4'ü tanıttı; akıllı saat pazarında yeni bir soluk.

Xiaomi Redmi Watch 4 özellikleri ile Apple Watch’a kafa tutuyor!

Xiaomi, 29 Kasım'da düzenleyeceği etkinlikte Redmi K70 serisini tanıtacak. Bu etkinlikte ayrıca Redmi Book dizüstü bilgisayarlar, buzdolabı, kulaklık ve akıllı saat gibi çeşitli ürünler de görücüye çıkacak. Resmi lansman öncesinde Xiaomi, Weibo üzerinden yaklaşmakta olan Redmi Watch 4'ün bazı önemli özelliklerini tanıttı.

Redmi Watch 4'ün en dikkat çekici özelliklerinden biri, alüminyum alaşımlı çerçevesi. Bu, metal gövdeye sahip ilk Redmi akıllı saati olma özelliğini taşıyor. Saatin çerçevesi, “elmas kesim” tasarıma sahip paslanmaz çelik döner bir taçla tamamlanıyor.

Xiaomi Redmi Watch 4 özellikleri ile Apple Watch’a kafa tutuyor!

Akıllı saat, 1.97 inç AMOLED ekran ve 60Hz yenileme hızı özelliklerine sahip. Ekran, 600 nit parlaklıkla dış mekan kullanımı için oldukça uygun. Ek olarak, ekran düşük güç tüketimi sağlayan LTPS teknolojisini kullanıyor, bu da saatin pil ömrünü uzatıyor.

Redmi, Watch 4 için 200'den fazla saat yüzü sunuyor. Bu sayede kullanıcılar, kişisel tarzlarına uygun saat yüzlerini seçebilecekler. Bazı saat yüzleri tanıtım materyalinde gösterilmiş ve oldukça etkileyici görünüyorlar. Ayrıca, saatin metal, deri, kumaş ve TPU olmak üzere dört farklı bileklik tipi ile geleceği doğrulandı.

Akıllı saatin diğer özellikleri henüz tam olarak açıklanmasa da, Watch 4'ün 5ATM su direnci ve yerleşik GPS desteği gibi özellikleri devralacağını tahmin ediyoruz. Günümüz akıllı saatlerinde olduğu gibi, Redmi Watch 4'ün de 24/7 kalp atış hızı takibi ve SpO2 ölçümü gibi bir dizi sağlık izleme özelliği sunması bekleniyor. Redmi Watch 4 ile ilgili daha fazla detay, resmi lansmana yakın bir zamanda ortaya çıkacak.