Xiaomi'nin yeni akıllı saati, pil ömrü konusunda önemli bir güncelleme aldı

Xiaomi, yeni akıllı saati için pil ömrünü uzatan bir güncelleme duyurdu. Kullanıcılar, bu güncelleme ile daha uzun kullanım süresi elde edecek.

Xiaomi'nin yeni akıllı saati, pil ömrü konusunda önemli bir güncelleme aldı

Xiaomi'nin yeni akıllı saati M2312W1, Çin'in ağ sertifikasyon dosyasında (TAF) ortaya çıktı. Bu dosyada, cihazın görüntüsü ve bazı temel özellikleri yer alıyor. Tasarım açısından M2312W1, yuvarlak bir saat yüzü ve yan tarafında döner bir taç bulunan Xiaomi Watch 2 Pro'yu andırıyor.

TAF dosyasına göre M2312W1'in en dikkat çekici özelliği eSIM desteği sunması. Bu özellik sayesinde saat, cep telefonuna ihtiyaç duymadan bağımsız olarak mobil ağlara bağlanabilecek, arama yapıp mesaj gönderebilecek. Sertifikada ayrıca, cihazın Çin'in büyük operatörlerinden China Mobile ve China Unicom ile uyumlu olduğu belirtiliyor.

Dosyada, akıllı saatin 586mAh batarya kapasitesine sahip olduğu da belirtilmiş. Bu kapasite, Xiaomi Watch S3 (486mAh) ve Watch 2 Pro'nun (495mAh) bataryalarından daha yüksek, bu da tek bir şarjla daha uzun kullanım süresi anlamına geliyor.

Geçen ay, M2312W1 Çin'de 3C kalite sertifikası alarak 10W şarj desteği sunduğunu da ortaya koydu. Regülatör dosyasının sağladığı sınırlı bilgilere ek olarak, Weibo'da DCS (Digital Chat Station) adlı bir ipucu veren kişi, bu akıllı saat hakkında ek bilgiler paylaştı.

DCS'ye göre, yeni cihaz bir OLED ekran, kalp atış hızı izleme, GPS navigasyon ve temassız ödemeler için NFC özelliklerine sahip olacak. Ayrıca cihazın, geçen yılın en büyük bataryasına sahip Xiaomi giyilebilir cihazı olacağı düşünüldüğünden, ana özelliğinin uzun pil ömrü olacağı tahmin ediliyor. Xiaomi'nin ayrıca bu saatte kendi yazılımı Surge OS'u kullanmayı planladığı belirtiliyor.

M2312W1'in Xiaomi Watch 3 serisine mi yoksa Xiaomi Watch S kategorisine mi ait olduğu henüz belli değil. Ancak önümüzdeki günlerde daha fazla detayın ortaya çıkması bekleniyor. Gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.