Apple MacBook Pro 14 inç ve 16 inç modelleri için geri sayım!

Apple yepyeni bilgisayarları Apple MacBook Pro 14 inç ve 16 modelleri için müjdeli haberi verdi. İşte cihazlar hakkında tüm bilinenler.

Apple MacBook Pro 14 inç ve 16 inç modelleri için geri sayım!

Apple, Apple Silicon serisi altında M2 yonga setini geçtiğimiz dönemlerde duyurmuştu. Şirket aynı işlemci tarafından desteklenen ilk MacBook'u da piyasaya sürdü. Ancak teknoloji devi bu kadarla yetinmeyecek. Şimdi şirket, M2 serisi yongalarla Mac cihazları serisini genişletmeye hazırlanıyor.

Buna paralel olarak, Cupertino merkezli teknoloji devinin, bu yılın dördüncü çeyreğinde bir ara yeni yonga setinden güç alan Apple MacBook Pro 14 inç ve MacBook Pro 16 inç modellerinin seri üretimine başlayacağı bildiriliyor.  Güvebilir bir kaynak olan analist Ming-Chi Kuo'dan gelen yeni rapor, şirketin TSMC tarafından üretilen 3nm yonga setini kullanmayacağını, bunun yerine 5nm yongasını kullanacağını iddia ediyor. Ancak bu bilgi M2 Pro ve Max'in TSMC'nin 3nm işlemi kullanılarak üretileceğini iddia eden önceki raporlarla çelişiyor.

Apple MacBook Pro 14 inç ve 16 inç modelleri için geri sayım!

apple

Apple MacBook Pro 14 inç ve MacBook Pro 16 inç modelleri, şirket tarafından geçen yıl M1 Pro ve M1 Max yongalarından güç alarak piyasaya sürüldü. Bu nedenle, dizüstü bilgisayarın yakında yenilenen sürümünün M2 Pro ve M2 Max işlemcilerden güç almasını bekliyoruz.

Durum ne olursa olsun, TSMC'nin yakında Apple için 3nm sürecini temel alan yeni yongalar üretmeye başlayacağı neredeyse doğrulandı. Bu kapsamda 3nm yongalarla güçlendirilen ilk MacBook cihazının hangisi olacağını görmek sadece bir zaman meselesi diyebiliriz.