Xiaomi NoteBook Pro 120G beklentileri aşacak!

Çinli teknoloji devi Xiaomi Hindistan pazarında piyasaya süreceği yeni cihazı Xiaomi Notebook Pro 120G ile beklentileri aşacak.

Xiaomi NoteBook Pro 120G beklentileri aşacak!

Xiaomi, 30 Ağustos'ta Hindistan'da yeni bir dizüstü bilgisayar piyasaya süreceğini onayladı. Şirket son dönemlerde farklı pazarlarda farklı cihazlar piyasaya sürüyor. Fazlasıyla yoğun bir programa sahip olan şirket şimdi Hindistan pazarı için yeni cihazıyla gündeme geldi.

Xiaomi NoteBook Pro 120G adlı bu ürüne, Xiaomi Smart TV X Serisi eşlik edecek. Resmi duyurudan önce şirket, yaklaşmakta olan bilgisayarla ilgili birkaç ayrıntıyı açıkladı. Xiaomi, son birkaç gündür Xiaomi NoteBook Pro 120G'nin özelliklerini tanıtıyor. Bir teaser'a göre, dizüstü bilgisayar 120Hz'e kadar yenileme hızını destekleyen 2.5K bir ekrana sahip olacak.

Xiaomi NoteBook Pro 120G beklentileri aşacak!

Xiaomi NoteBook Pro 120G beklentileri aşacak! - Resim : 1

Adında '120G' kelimesi geçen ürünün 120Hz ekrana sahip olması bekleniyordu, nitekim öyle de oldu. Benzer şekilde, bilgisayarın 12. Nesil Intel işlemcilerden güç alacağı da beklenenler arasındaydı. Bu da şimdi bir teaser ile resmi olarak onaylandı. Dizüstü bilgisayar ayrıca isteğe bağlı bir adsız özel NVIDIA GPU ile sunulacak.

Renderlara bakıldığında, dizüstü bilgisayar geçen yılki Mi NoteBook Pro ve Mi NoteBook Ultra ile neredeyse aynı göründüğünü söyleyebiliriz. Muhtemelen metal yekpare bir tasarıma sahip olacak ve form faktörü ince ve hafif olacak. Son olarak, bağlantı noktası (USB Type-C üzerinden), tam boyutlu bir HDMI bağlantı noktası ve 3,5 mm kulaklık jakı ile gelecek.