Bilgisayar

Apple MacBook Pro’nun Geekbench sonuçları heyecan uyandırdı

Teknoloji devi Apple tarafından Worldwide Developers Conference’da tanıtılan ve oldukça iddialı açıklamalara konu olan Apple M2 yonga seti, gerçekten tüm övgülere layık olabilir.

Apple MacBook Pro’nun Geekbench sonuçları heyecan uyandırdı

Apple tarafından bu ayın başında düzenlenen WWDC’de tanıtılan M2 işlemci modeli, oldukça büyük beklentilere sebep olmuştu. Yeni yonga setinin böylesi bir beklenti yaratmasının altında yatan sebep ise, tabi ki Apple’ın bu yonga seti hakkında sarf ettiği sözlerdi.

Bununla birlikte bir işlemcinin performansını görebilmenin en iyi yolu tabi ki o işlemciyi kullanan bir cihazı test etmekten geçiyor. Benchmark platformları içerisinde en ünlü isimlerden biri olan Geekbench’de görülen ve bugüne kadar verilen bilgilere göre Apple MacBook Pro olduğu tespit edilen cihaza ilişkin test sonuçları oldukça ilginç sonuçlar veriyor.

Apple MacBook Pro’nun Geekbench sonuçları heyecan uyandırdı

Buna göre M2 yonga setine sahip Apple MacBook Pro tek çekirdek testinden 1919 puan alıyor. Aynı testten M1 yonga setinin ortalama 1721 puan aldığı düşünüldüğünde, aradaki artışın neredeyse %12 civarında olduğu söylenebilir. Çoklu çekirdek performansına baktığımız zaman ise, M2 yonga setine sahip model 8928 puan alırken, M1 yonga setine sahip model ise ortalama 7.475 puan almıştı. Burada da performans anlamında neredeyse %20’ye yakın bir artış söz konusu.

Bununla birlikte eğer Metal Benchmark verilerine bakacak olursak burada fark çok daha fazla. Yeni grafik birimleri sayesinde M2 yonga setine sahip model 30627 puan alırken, M1 işlemcili model ise aynı testten sadece 21.005 puan alabilmişti. Bu da iki model arasındaki performans artışının %50’den daha fazla oranda yaşandığını gösteriyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.