Bilgisayar

MacBook Pro’da tedarik sorunları mı yaşanıyor?

Apple tarafından bu ayın başında düzenlenen Worldwide Developers Conference’da tanıtılan M2 işlemcili MacBook Pro ön siparişe çıktı, ancak bazı modellerin teslim tarihi kafalarda soru işareti bıraktı.

MacBook Pro’da tedarik sorunları mı yaşanıyor?

Apple yine son derece başarılı bir yıl geçiriyor. Dünyanın en önemli teknoloji şirketlerinden biri olan Amerikalı teknoloji devi, Haziran ayının başında düzenlediği WWDC2022’de yeni M2 çipli MacBook Pro modelini tanıtmış ve bu cihazın selefine göre oldukça önemli performans ve verimlilik artışı sağladığını iddia etmişti.

Tabi bu söylemler yeni cihazın benchmark testlerinin ortaya çıktığı tarihe kadar iddia olarak kalacaktı, öyle de oldu. Bununla birlikte geçtiğimiz gün M2 işlemciye sahip olduğu anlaşılan MacBook Pro’nun Geekbench testinde görülmesiyle birlikte, Apple’ın iddialarının tamamen doğru olduğu da anlaşılmış oldu. Buna göre yeni bilgisayar selefine göre tek çekirdek performansında %12, çoklu çekirdek performansında ise %20 civarı performans artışı sağlıyordu.

İşte bu verilerin de ortaya çıkmasından sonra iyice heyecanlanıp 17 Haziran itibariyle ön siparişe çıkan M2 işlemcili MacBook Pro 2022’yi satın almak isterseniz, bazı modellerde muhtemel bir tedarik sorunu yaşandığını ve kargonuzun gecikebileceğini bilmelisiniz.

MacBook Pro’da tedarik sorunları mı yaşanıyor?

Buna göre eğer 8GB RAM + 256GB dahili depolama alanına sahip modeli tercih ederseniz, bu versiyonda herhangi bir sıkıntı görünmüyor. Yani cihazınız 24 Haziran’da kargolanacaktır. Ancak eğer dahili depolama alanı seçeneği olarak 512GB, 1TB veya 2TB modellerini almak isterseniz, sistem size en erken 1 Temmuz tarihini gösterecektir.

Eğer depolama alanı değişikliğine ilave olarak RAM seçeneğini de 24GB’a çıkarırsanız o zaman tarih daha da ileri gidecek ve en erken 1 Ağustos’a gün verecektir. Farklı versiyonlar için neden ileri tarihlerin gösterildiği şu an bilinmese de, bu durumun muhtemel nedeninin bizlere açıklanmayan sebeplerden kaynaklanan bir tedarik sorunu olduğu düşünülüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.