Apple yeni MacBook modelleriyle heyecan yarattı

Apple’ın WWDC 2022 etkinliği kapsamında tanıttığı ve yakın bir zaman önce de satışa sunduğu yeni MacBook Pro modelleri henüz eskimeye fırsat bulamadan güncelleniyor.

Apple yeni MacBook modelleriyle heyecan yarattı

Dünyanın en önemli teknoloji markalarından biri olan Apple, şu sıralar herkesi şaşırtacak yeni bir proje üzerinde çalışıyor. Henüz geçtiğimiz ayın başında gerçekleşen WWDC 2022 etkinliği kapsamında tanıtılan ve kısa süre önce de satışa sunulan 14 ve 16 inç MacBook Pro modelleri, bu yılın sonuna doğru bir kez daha güncellenebilir.

Apple’a yakınlığıyla bilinen ve bugüne kadar verdiği bilgilerin büyük kısmı doğru çıkan Mark Gurman, Amerikalı teknoloji devinin Eylül ayında gerçekleşecek etkinlik kapsamında, yeni iPhone modellerine ilave olarak M2 Pro ve M2 Max yonga setleriyle yeniden dizayn edilmiş 14 ve 16 inç’lik MacBook Pro modellerini de tanıtabileceğini iddia etti.

Apple yeni MacBook modelleriyle heyecan yarattı

Her ne kadar şirketin Haziran ayında tanıtarak satışa sunduğu M2 işlemcili MacBook Pro modelleri bile daha eskimeye fırsat bulamamışsa da, bu iddiaları ortaya atan kişi Mark Gurman olunca, insan acaba demekten kendini de alamıyor.

Öte yandan şirketin M1 işlemcisinde de benzer bir strateji izlemiş olduğunu hatırladığımız zaman, M2 için neden olmasın diyebiliyoruz. Bununla birlikte tedarik zincirinde yaşanabilecek olası problemlere de dikkat çeken ünlü duyumcu, böyle bir olayın gerçekleşmesi halinde ise tanıtımın 2023 yılına kalabileceğinin de altını çizdi.