Bilgisayar

Apple’ın yeni M2 işlemcili MacBook Pro’larından kötü haberler var

Amerikalı teknoloji devi Apple tarafından üretilecek olan ve bu yılın sonlarına doğru piyasaya sürülmesi beklenen M2 işlemci desteğine sahip yeni MacBook Pro’lardan kötü haberler var.

Apple’ın yeni M2 işlemcili MacBook Pro’larından kötü haberler var

Apple’ın M serisi işlemciye geçmesiyle birlikte, MacBook’lara olan ilginin arttığı da bir gerçek. Sektörü derinden etkileyen M1 işlemcisinden sonra tüm gözleri bir kez daha üzerine toplayan Amerikalı teknoloji devi Apple, bu yıl M2 serisiyle güçlendirilen yeni MacBook’lar ile bir kez daha ilgi odağı olmayı hedefliyor.

Bugüne kadar ortaya atılan iddialara baktığımız zaman, gücünü M2 işlemcisinden alacak olan bilgisayarların sonbahar mevsiminde tanıtılarak yıl sonuna kalmadan da satışa sunulacağı belirtiliyordu. Bununla birlikte Apple duyumları söz konusu olduğunda akla gelen ilk isim olan Ming-Chi Kuo, sektörün geri kalanıyla pek aynı fikirde değil gibi görünüyor.

Apple’ın yeni M2 işlemcili MacBook Pro’larından kötü haberler var

Kuo tarafından paylaşılan son bilgilere göre Apple, M2 işlemcili 14 inç ve 16 inç MacBook Pro modellerini ancak yılın son çeyreğinde üretmeye başlayabilecek. Bunun manası ise yeni dizüstü bilgisayarları satın almak isteyenlerin en erken 1 Ocak 2023 tarihini beklemeleri gerekecek.

Öte yandan Kuo’nun can sıkan tek iddiası bununla da sınırlı değil. Ünlü duyumcu yeni bilgisayarlarda 3nm sürecinde üretilmiş TSMC yongaları göreceğimiz fikirlerini de reddediyor. Kuo’ya göre Apple, yeni bilgisayarlarında serinin bir önceki modellerinde kullanılan 5nm sürecini takip etmeye devam edecek.

Kuo’nun hem tarih olarak daha ileri günleri işaret etmesi hem de cihazların beklenen performansın altında kalacağını söylemesi, Apple hayranlarının canlarını fazlasıyla sıkacağa benziyor.

Yorumlar
Hasan Saçan
🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.