Bilgisayar

Tarih verildi! Bu bilgisayar diğerlerinden çok daha farklı

Asus'tan yapılan açıklamaya göre yeni katlanabilir ekranlı dizüstü bilgisayar 31 Ağustos tarihinde Türkiye saati ile 15.00'da tanıtacağını duyurdu.

Tarih verildi! Bu bilgisayar diğerlerinden çok daha farklı

Katlanabilir ekranlar gün geçtikçe gelişirken markalar da ürünlerine bu teknolojiyi birer birer entegre etmeye devam ediyor. Bu markalardan bir tanesi de Asus markası oldu. Şirket CES 2022’de tanıttığı Zenbook 17 Fold OLED modelinin tanıtım tarihini sonunda açıkladı.

Katlanabilir ekranlı dizüstü bilgisayar

Asus’tan yapılan açıklamaya göre yeni katlanabilir ekranlı dizüstü bilgisayar 31 Ağustos tarihinde Türkiye saati ile 15.00’da tanıtılacak. Yeni dizüstü bilgisayar, Lenovo’nun 2020 yılında tanıttığı ThinkPad X1 Fold’dan sonraki ikinci katlanabilir ekranlı laptop olarak öne çıkıyor.

Zenbook 17 Fold OLED, düz durumdayken 17 inçlik bir ekrana sahip. Katlandığında ise bu değer 12.5 inçe düşerken, ekranın kalan kısmı ise klavye ya da farklı şekillerde karşımıza çıkabiliyor. Kalite ve dayanıklılık konusunda öne çıkan OLED ekranlar muhtemelen bu kategorideki tüm ürünlerde standart olarak sunulacak. Bu ekranları katlanabilir telefonlarda da görüyoruz.

Yorumlar
Çetin
Çok güzel işte böyle yapın
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.