HP’nin dizüstü bilgisayar modeli, dünyada bir ilkin de temsilcisi

Dizüstü bilgisayar dünyasının en önemli isimlerinden biri haline gelen HP, yeni modeliyle birlikte önemli atılımlara imza atıyor.

HP’nin dizüstü bilgisayar modeli, dünyada bir ilkin de temsilcisi

HP'nin yeni duyurduğu Envy x360 15 serisi laptopları, yaratıcı profesyonellerin beğenisine sunuldu. Bu 2'si 1 arada tasarıma sahip dizüstü bilgisayarlar, bazı dikkat çeken özelliklerle geliyor, bunlar arasında AI gücünde özellikler de bulunuyor.

Bu serinin en önemli ayrıcalıklarından biri, 15.6 inçlik OLED ekranlarının IMAX-destekli olması. Bu özellikle, dünyanın ilk IMAX-destekli laptopları olan bu cihazlar, kullanıcılara sinema kalitesinde görseller, ses ve dijital içerikler sunuyor. 360 derece menteşe sayesinde, bu cihazlar dilerseniz bir tablet gibi de kullanılabiliyor.

HP’nin dizüstü bilgisayar modeli, dünyada bir ilkin de temsilcisi

HP, Envy x360 15'i iki farklı donanım seçeneğiyle sunuyor. Bunlardan biri Intel'in 13. nesil Core işlemcisine, diğeri ise AMD'nin Ryzen 7000 serisi işlemcisine sahip. Intel işlemcili modelde i5-1335U veya i7-1335U seçenekleri bulunurken, bunlar 16 GB LPDDR5 5200MHz RAM ve 1TB PCIe Gen 4 NVMe SSD depolama ile destekleniyor. AMD işlemcili modelde ise Ryzen 5 7530U veya Ryzen 7 7730U seçenekleri bulunurken, bunlar 16 GB LPDDR4x 4266MHz RAM ve 1TB PCIe NVMe M.2 SSD depolama ile birlikte geliyor.

Grafik işlemleri konusunda Intel işlemcili modelde Nvidia RTX 3050 veya Intel Iris Xe seçenekleri sunulurken, AMD işlemcili modelde AMD Radeon grafik kartı kullanılıyor. Diğer dikkat çeken özellikleri arasında Bang & Olufsen imzalı çift hoparlörler, Windows Hello için IR kamera, bir webcam gizlilik kepenkli ve Windows 11 işletim sistemi bulunuyor. Her iki laptop modeli de Doğal Gümüş ve Gece Siyahı renk seçenekleriyle sunuluyor.