Infinix öyle bir bilgisayar geliştiriyor ki, rakipleri kara kara düşünüyor

Infinix'in yeni dizüstü bilgisayarı GT Book'un fiyatı ve teknik özellikleri lansman öncesinde ortaya çıktı.

Infinix öyle bir bilgisayar geliştiriyor ki, rakipleri kara kara düşünüyor

Infinix, 21 Mayıs'ta Hindistan'da Infinix GT Book laptopunu ve Infinix GT 20 Pro akıllı telefonunu tanıtacak. Transsion Group'a bağlı olan marka, sosyal medya hesapları üzerinden yeni ürünlerinin gelişini duyurarak heyecan yaratıyor. Şimdi ise yaklaşan laptopun fiyat aralığını resmen açıkladı. Infinix GT Book, 13. Nesil Intel Core i9-13900H işlemci ve Nvidia GeForce RTX 4060 GPU'ya kadar konfigüre edilebilecek. Cihaz, Infinix GT serisi akıllı telefonlar gibi siber meka tasarımıyla dikkat çekiyor.

Infinix, Cuma günü yaptığı basın açıklamasında, Infinix GT Book'un Hindistan'da 65.000 Rs'nin (787,50 dolar) altında bir fiyatla satışa sunulacağını belirtti. Metal bir gövdeye sahip olacak olan laptop, GT serisi akıllı telefonların siber meka tasarım dilini kullanıyor. Oyun laptopu, arka tarafında özelleştirilebilir bir RGB LED dizisine sahip.

Infinix GT Book, 120Hz yenileme hızına sahip 16 inçlik bir ekran sunacak. Üç farklı konfigürasyon seçeneği ile piyasaya sürülecek. En üst modelde, 13. Nesil Intel Core i9-13900H işlemci ve Nvidia GeForce RTX 4060 GPU bulunacak. Orta seviyede, 13. Nesil Intel Core i5 işlemci ve Nvidia GeForce RTX 4050 GPU yer alacak.

Infinix öyle bir bilgisayar geliştiriyor ki, rakipleri kara kara düşünüyor - Resim : 1

Infinix öyle bir bilgisayar geliştiriyor ki, rakipleri kara kara düşünüyor

Giriş seviyesinde ise, 12. Nesil Intel Core i5 işlemci ve Nvidia GeForce RTX 3050 GPU ile konfigüre edilebilecek. Laptop, termal yönetim için ICE Storm 3.0 çift fanlı soğutma sistemine sahip. 70Wh batarya ile gelecek olan cihaz, 190W güç adaptörü ile birlikte sunulacak ve 1,99 kilogram ağırlığında olacak.

Infinix'in web sitesinde, GT Book Mecha Silver ve Mecha Gray renk seçenekleriyle listelenmiş durumda. Listeleme, cihazın Wi-Fi 6/ Wi-Fi 6E bağlantısı, DTS ses destekli çift hoparlör ve cam dokunmatik yüzey özelliklerine sahip olduğunu doğruluyor. 16GB LPDDR5X ve 32GB LPDDR5X RAM seçenekleri ve Windows 11 Home işletim sistemi ile satışa sunulacak.

Infinix GT Book, 21 Mayıs'ta Infinix GT 20 Pro ile birlikte tanıtılacak. Bu yeni ürünler, Infinix GT Verse oyun ekosisteminin bir parçası olacak. Marka, GT Verse serisi altında yeni kulaklıklar, bir oyun faresi ve bir soğutma fanı da piyasaya sürmeyi hedefliyor.