Bilgisayar

Katlanabilir ekranlı dizüstü bilgisayarlar, Windows 11’in kabusu oldu

Dünyanın en popüler işletim sistemi olan Windows’un en yeni sürümü, şu an için katlanabilir ekranlı dizüstü bilgisayarlara pek uygun değil gibi duruyor.

Katlanabilir ekranlı dizüstü bilgisayarlar, Windows 11’in kabusu oldu

Microsoft, Windows 11 işletim sistemini popüler hale getirebilmek için elinden geleni yapmaya devam ediyor. İlk çıktığı zamanlarda pek çok eleştiriyle karşılaşan ancak zaman içerisinde birçoğunu düzelttiği için kullanıcıların takdirini kazanan Windows 11, hala bilgisayarlarda en çok kullanılan işletim sistemi sürümü olmaktan çok uzak. Tabi ki Windows 11’in bu unvanı ele geçirmesinin önündeki en büyük rakibinin, kendi kardeşi Windows 10 olduğunu da hatırlatalım.

Öte yandan gelişen teknolojiye de ayak uydurmak isteyen Microsoft, bir süredir bu işletim sisteminin katlanabilir ekranlı dizüstü bilgisayar modellerinde nasıl bir performans göstereceğini anlamaya çalışıyordu. Ancak ortaya çıkan sonuçlar hem Microsoft’u hem de katlanabilir dizüstü bilgisayar kullanıcılarını hiç memnun etmeyecek.

Katlanabilir ekranlı dizüstü bilgisayarlar, Windows 11’in kabusu oldu

Windows Central editörleri tarafından yapılan incelemelere göre, Windows 11 işletim sistemi katlanabilir ekranlı dizüstü bilgisayarlarda fazlasıyla hatalı çalışıyor. Sanal klavyenin ekranda doğru konumlanamaması, bölünmüş ekran teknolojisinin işlevini yitirmesi, ekranın yan yatırılması durumunda tam ekran boyutuna otomatik geçişin sağlanamaması, bazı özelliklerin ekranda nerede konumlanacağının kestirilememesi gibi birçok soruna rastlayan editörler, bunların en önemli problemler olduğunu ve bunlardan daha az önemli pek çok sorunla karşılaşıldığını belirtiyor.

Yani anlayacağınız eğer kendinize katlanabilir ekranlı dizüstü bilgisayar alacaksanız ve bu bilgisayarda da Windows 11 işletim sistemi mevcutsa, yakın zamanda çözülmesi pek mümkün olmayan pek çok problemin olabileceğini de unutmayın.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.