Bilgisayar

Microsoft MacBook killer için fiyat açıkladı! Ortalık karışacak

Microsoft’un merakla beklenen yeni bütçe dostu laptop modeli Surface Laptop Go 2, resmen tanıtıldı.

Microsoft MacBook killer için fiyat açıkladı! Ortalık karışacak

Microsoft, bugüne kadar Surface çatısı altında birçok cihaz tanıttı. Genel itibariyle bu cihazlarda performansa odaklanan Amerikalı teknoloji devi, bu stratejisine yeni bir yol haritası daha ekleyerek bu defa biraz daha bütçe dostu bir ürün geliştirme yoluna gitti. İşte Microsoft’un bu yeni stratejisinin ilk ürünlerinden biri de Surface Laptop Go serisi oldu.

İlk modeli geçtiğimiz sene çıkan ve kullanıcılardan bir hayli olumlu geri bildirimler alan Surface Laptop Go’nun yeni versiyonu bu sabah itibariyle resmen tanıtıldı. Surface Laptop Go 2 adıyla satışa sunulacak olan yeni dizüstü bilgisayar, tatminkar özelliklerinin yanı sıra bütçe dostu fiyatlamasıyla da dikkat çekiyor.

Yeni bilgisayara baktığımız zaman ilk dikkatimizi çeken şey tabi ki ekran boyutu oluyor. 12,4 inçlik boyutuyla ne ufak ne de büyük denilemeyecek olan Go 2’ekranı aynı zamanda 1536x1024 piksellik bir çözünürlüğe sahip.

Microsoft MacBook killer için fiyat açıkladı! Ortalık karışacak

Gücünü Intel Core i5-2235G7’den alan cihaza, belki “12. Nesil işlemci ile piyasaya sürülse daha iyi olurdu” eleştirisi yapılabilir. Ancak böyle bir durumda da fiyatın daha üst seviyelere çıkacağını unutmamak gerekir.

Bellek tercihleri olarak 4GB ve 8GB seçeneklerine sahip olan dizüstü bilgisayarın aynı zamanda 128GB ve 256GB olmak üzere iki farklı dahili depolama alanına sahip olabileceğini de hatırlatalım.

Geldik en çok merak edilen konuya yani fiyata. Surface Laptop Go 2’nin 4GB/128GB modeli 599 dolardan satışa sunulurken, 8GB/128GB modeli ise 699 dolardan alıcılarının karşısına çıkacak. Eğer serinin en üst modelini yani 8GB/256GB versiyonunu almak isterseniz o zaman ödemeniz gereken tutar 799 dolar olacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.