Microsoft Surface Laptop Studio 2 özellikleriyle dikkat çekiyor

Microsoft tarafından tanıtımı yapılan Surface Laptop Studio 2 güçlü özellikleri ve yüksek performans potansiyeliyle dikkat çekiyor.

Microsoft Surface Laptop Studio 2 özellikleriyle dikkat çekiyor

Microsoft, yeni Surface Laptop Studio 2 ile teknoloji dünyasına damga vurmaya hazırlanıyor. Bu cihaz, önceki modele göre iki kat daha fazla CPU ve GPU gücüne sahip. İçinde bulunan 13. nesil Intel i7 işlemci ve NVIDIA RTX 4050 veya 4060 GPU ile piyasadaki birçok rakibini geride bırakıyor. Microsoft'un gerçekleştirdiği canlı bir gösterimde, bu yeni cihazın 3D yaratım aracı olan Blender'da M2 Max MacBook Pro'yu nasıl geride bıraktığına şahit olduk.

Özellikle Apple'ın en çok satan ultrabook'u olan MacBook Pro'ya doğrudan bir rakip olarak tanıtılan bu cihaz, özelliklerle dolup taşıyor. Depolama ve bellek kapasitesi de oldukça dikkat çekici. 2TB depolama alanına ve 64GB RAM'e kadar seçenekler mevcut. 14.4 inçlik dokunmatik ekranı 120Hz yenileme hızı, Dolby IQ ve HDR ile dönüyor. Microsoft, bu cihazla 18 saate kadar pil ömrü vadettiğini belirtiyor. Bu cihaz, Windows tabanlı bir dizüstü bilgisayarda ilk kez görülen bir özellikle, yani bir nöral işlem birimi (NPU) ile geliyor. Bu yonga seti, AI görevlerini hızlandırarak daha akıllı uygulamalar ve daha iyi performans vaat ediyor.

Microsoft Surface Laptop Studio 2 özellikleriyle dikkat çekiyor

Bağlantı özellikleri de oldukça etkileyici. Bir USB-A portu, iki USB-C portu ve bir mikroSD kart okuyucusu cihazda bulunuyor. Bu harika cihaz 3 Ekim'den itibaren satışa sunulacak ve başlangıç fiyatı 20.000$ olarak belirlendi.

Microsoft'un Surface Laptop Studio 2'si, sadece bir güncelleme değil, aynı zamanda Apple'ın MacBook Pro'suna doğrudan bir meydan okuma. İşlem gücünden AI yeteneklerine kadar, Microsoft dizüstü bilgisayar pazarında büyük bir rekabetin kapılarını açıyor.