Xiaomi NoteBook Pro 120G’nin lansman tarihi açıklandı

Çinli teknoloji şirketi Xiaomi, merakla beklenen yeni dizüstü bilgisayar modelini tanıtacağı tarihi duyurdu.

Xiaomi NoteBook Pro 120G’nin lansman tarihi açıklandı

Xiaomi, bugüne kadar pek çok kategoride oldukça başarılı işlere imza atmış bir isim. Her ne kadar Çinli teknoloji devi akıllı telefon sektöründeki performansıyla akıllarda yer edinmiş olsa da, özellikle bütçe dostu kablosuz kulaklıklar, ev teknolojisi ürünler, kamera sistemleri gibi pek çok alt başlıkta da, Xiaomi’nin önde gelen cihazlarının isimlerini telaffuz etmek mümkün.

Öte yandan diz üstü bilgisayar kategorisi, şu an için Xiaomi’nin piyasayı domine edebildiği veya belli bir pazar payına ulaşabildiği bir alan değil. İşte şirket tarafından lansman tarihi açıklanan Xiaomi NoteBook Pro 120G modeli, bu durumu değiştirmek için geliyor.

Xiaomi’nin resmi internet sitesinde: Hızlı, Akıcı, Fantastik sıfatlarıyla tanımlanan yeni dizüstü bilgisayar modeli, 30 Ağustos’ta resmen tanıtılacak. Bununla birlikte paylaşılan görselden öğrenebildiğimiz tek özellik, cihazın koyu gri rengine sahip olduğu. Tabi bu rengin dizüstü bilgisayar için tercih edilebilecek tek renk seçeneği olup olmadığı bilinmiyor.

Benzer bir şekilde, bu cihaza ilişkin ne duyum kanalları tarafından aktarılmış ne de Xiaomi tarafından paylaşılmış herhangi bir özellik listesine de sahip değiliz. Yani anlayacağınız eğer siz de bir sonraki dizüstü bilgisayar modeli tercihinizi Xiaomi’den yana kullanmak isterseniz, en azından 10 gün kadar daha bekleyerek Çinli şirketin nasıl bir cihaz ile karşımıza çıkış yapacağınızı görmek isteyebilirsiniz. Tabi yine de karar sizin.