Yüksek performanslı dizüstü bilgisayar arayanlar buraya

Huawei tarafından tanıtımı yapılan yeni dizüstü bilgisayar modeli, özellikle yüksek performans arayışı içerisinde olanlara hitap ediyor.

Yüksek performanslı dizüstü bilgisayar arayanlar buraya

Huawei, yeni MateBook X Pro 2024 modelini küresel pazarda tanıttı. Intel Meteor Lake işlemcileriyle donatılan bu premium dizüstü bilgisayar, özellikle Apple MacBook Air'e ciddi bir alternatif olarak sunuluyor. Yüksek performanslı ve şık tasarımlı MateBook X Pro, 14.2 inçlik OLED dokunmatik ekranı, 120Hz'e kadar çıkan yenileme hızı ve 1000 nit parlaklık gibi özellikleriyle dikkat çekiyor. Ayrıca delta E > 0.1 değeri ile renk doğruluğu konusunda da iddialı.

Bu hafif bilgisayar, sadece 980 gram ağırlığında ve siyah, beyaz, Morandi mavi renk seçenekleriyle tüketicilere sunuluyor. CNC freze ile işlenmiş tek parça gövdesi, MacBook Air ile benzerlik gösteriyor. İç yapıda ise, daha fazla bileşen ve soğutma fanı için alan sağlayan üç bölümlü bir PCB tasarımı kullanılmış.

Yüksek performanslı dizüstü bilgisayar arayanlar buraya - Resim : 1

Yüksek performanslı dizüstü bilgisayar arayanlar buraya

Yenilenmiş fanlar, önceki modellere göre %22 daha fazla hava akışı sağlarken, gürültü seviyesini de düşürüyor. İki farklı yapılandırmada sunulan Intel Core Ultra 9 185H ve Intel Core Ultra 7 155H işlemcileri, bu modelin işlem gücünü ön plana çıkarıyor. Ayrıca, Intel Arc iGPU ile donatılmış ve 32GB'a kadar bellek, 2TB'a kadar depolama seçenekleri mevcut.

MateBook X Pro 2024'ün diğer özellikleri arasında 1080p çözünürlükte fiziksel gizlilik perdeli bir kamera ve Windows Hello işlevselliği bulunuyor. İki adet Thunderbolt 4.0 portu ve bir USB-C portu sunan cihaz, WiFi 6E desteğiyle gelecek vaat ediyor. Huawei, bu özelliğin başlangıçta kullanılamayacağını, ancak bir yazılım güncellemesiyle etkinleştirilebileceğini belirtiyor. 72Wh kapasiteli pil ise, bölgelere göre 65W veya 90W şarj desteği sunuyor.

Fiyatlandırma ve piyasaya sürülme tarihi hakkında daha fazla bilgi ilerleyen zamanlarda Huawei tarafından açıklanacak. Bu bilgisayar, performans ve tasarımıyla teknoloji severler için cazip bir seçenek olmaya aday görünüyor.