Bilim & Teknik

2017'nin en harika bilim fotoğrafları

Yılın en iyi bilim görüntüleri yayınlandı. İşte Royal Photographic Society'den şaşkınlık veren en güzel fotoğraflar!


Her yıl Royal Photographic Society, bilim için en iyi uluslararası imgeleri seçmek için bir yarışma düzenliyor. Kazanan, dünyanın dört bir yanından öğrenciler, amatör fotoğrafçılar, profesyoneller ve akıllı telefon kullanıcıları tarafından sunulan şaşırtıcı görüntülerden seçiliyor.

Bu yılki yarışmada 3,563 kayıttan beş genel galip ve 95 kısa listeye sahip resim seçildi. Fotoğraflara bir göz attığınızda eminim ki inanılmaz olduklarını kabul edeceksiniz.

Genel kazananlar

Bu yılın bilimsel yarışmalara yönelik uluslararası resimlerin genel kazananları, donmuş bir kabarcıktan, başlangıçta korkunç bir uzaylı canavarın göründüğü şeylere kadar her şeyi içeriyor. Bu resimlerin neden seçildiğini görmek çok kolay ve çok sayıda ödül kazananının seçilmesini görmek güzel.

Galerimizde kazanan beş kişiyi son beşte görebilirsiniz.

Kısa listeye yerleştirilmiş resimler

Kazananları seçmek şüphesiz jüri için zor bir işti, ancak binlerce katılımdan kısa listeye girmek de zordu. Bu yılın kısa listeye alınmış resimleri inanılmaz derecede ilginç ve Royal Photographic Society  jürileri tarafından seçilen 95'den en iyi örneklerden bazılarını yer alıyor.

Aşağıdaki galerimizden kazananlardan en iyilerini inceleyebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.