Bilim & Teknik

Bir yerli gemi daha geliyor!

Savunma Sanayii Müsteşarlığı'ndan çok yakında tasarımından yazılımına, tamamen yerli Havuzlu Çıkarma Gemisi geliyor.

Bir yerli gemi daha geliyor!

Türkiye'de teknolojik atılımlar ve önemli gelişmeler son hız devam ediyor. Şimdi de Savunma Sanayii Müsteşarlığının yakın zamanda her şeyi ile yerli yapım olan bir Havuzlu Çıkarma Gemisi çalışmalarına başlayacağını bildirildi.

HAVELSAN Operasyonlar Grup Başkanı Mehmet Gökhan Köseoğlu, daha önce üretilen savaş gemisi MİLGEM'de kullanılan bütün cihaz ve yazılımların hemen hemen tamamının milli olduğunu hatırlattı ve Türkiye'nin ilk defa savaş gemisini sıfırdan tasarladığını belirtti.

1369838492_fft99mf1355248.jpeg

MİLGEM projelerinde geri kalan 6 gemi üzerinde çalışmaya başladığını ve yakın zamanda siparişe başlayacaklarını belirten Köseoğlu yaptığı açıklamasında şunları dile getirdi;

"Son yıllarda tamamıyla milli platformlara yöneliyoruz. Yakın zamanda Savunma Sanayii Müsteşarlığı, yine tamamen milli olan Havuzlu Çıkarma Gemisi'ni (LPD) gündemine alıyor, tasarımından yazılımına her şey milli. Artık dışarıdan alımlar bitiyor. Yakında özgün helikopter projemiz geliyor. Biz artık kartopunu dağın tepesine çıkardık, çığ olarak aşağı düşen bir sürecin içerisindeyiz" dedi.

Yorumlar
gozcu88
Siz hala AKP ye atıp tutun.adamlar yönetime geldide bir nebze olsun dışa bağımlılığımız azaldı.elhamdulillah!
Cevapla
rambo
Tek kelime ile helal olsun sizlere.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.