Bilim & Teknik

Büyük gün yakında! Atağa kalkmaya çok az kaldı!

ATAK helikopter, yakın zamanda Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) teslim edilecek.

Büyük gün yakında! Atağa kalkmaya çok az kaldı!

Son zamanlarda Türkiye'nin Savunma Sanayi'de kaydettiği gelişmeler gerçekten takdire şayan. Helikopterden tanka bazı araçlar yerli olarak üretilmeye başladı. Bunlardan biri olan ATAK helikopterlerinin son aşamada olduğunu açıklayan Savunma Sanayii Müsteşarı Murad Bayar, yakın zamanda Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) teslim edileceğini söyledi.

1369686517_220520.jpg

Türkiye'de çok ciddi bir sanayi ivmesi olduğuna dikkati çeken Bayar, Düzce'nin savunma sanayisinde iyi bir noktada bulunduğunu belirtti ve şu şekilde devam etti:

"İnşallah bu çalışmamız hayırlı sonuçlar doğuracaktır. Bugün savunma sanayimiz önemli bir atılım içinde. Burada birinci gayemiz Türk Silahlı Kuvvetlerinin ihtiyaçlarını karşılamak. Bugün Türkiye'nin milli tankını yapıyoruz. Bugün tabii işin Ar-Ge'si, tasarım geliştirmesi ve testleri yapılıyor ama üretime geçtiğinde peşinden büyük bir sanayiyi sürükleyecek bir proje. Artık gün sayıyoruz. Önümüzdeki iki yıl içinde üretime başlayacağız. Türkiye, hücum botları ve savaş gemileri yapıyor. Tuzla Tersanesi'nde üretilen birçok savaş gemisi Katar, Pakistan, Malezya, Mısır, Gürcistan ve Türkmenistan gibi ülkelere ihraç ediliyor."

Bayar, "ATAK helikopterimiz son aşamada. İnşallah yakında Türk Silahlı Kuvvetlerimize teslim edilecek" dedi ve insansız hava aracı ANKA'nın da seri üretime geçme aşamasında olduğunu belirtti ve ürettikleri araçların hepsinin dünyadaki örnekleri arasında en ileri teknolojik sistemlerle aynı seviyede olduğunu söyledi.

Yorumlar
Misafir
10 yılda ne yaptılar kardeş soymaktan başka özelleştirip 5 kuruşa satıyorlar sonra 20 kuruş zararla el koyuyorlar aradaki 15 kurş kimin cebine gidiyo hiç düşündünmü. bu rakamları misal verdim bunlar milyon dolarları bulan rakamlar şimdi sence 10 yılda nekadar götürmüşlerdir hesabın yetermi bunlara bilmem bilmeden koştuğun belli hırsız bunlar din taciri eşkıya bunlar bak yunus ne demiş emeksiz zengin olanın, kitapsız bilgin olanın, sermayesi din olanın, rehberi şeytandır (yunus emre) lise diplomasıyla ünversiteye dekan çıkıkçı diplomasıyla haştaneye başkan imamdan da başbakan olursa anca bukadar olur sakın şaka yada uydurma sanma yazdıklarımı senin okumayı bilmediğin heryerde yazıldı çizildi mahmekeye bile verildiler umarım hakim ve savcılar gerçektir. Umarım bu millet bunlara inanmaktan vaz geçer gerçekleri görürler umarım birgün geçmiş günlerini arar duruma gelmezler g...tün yiyosa hükümet alehine bişey söyle gör ebenin memleketini bak 7 sülalen nasıl didik didik ediliyor bak hayatı
Cevapla
Misafir
10 yılda ne yaptılar devamı. nı nasıl cehenneme çeviriyorlar nasıl teröris ilan ediliyosun gör.Ondan sonra hala bunların bu ülkenin iyiliğini istediklerine inanabiliyomusun bakalım bide seni burda yorum yazarak o zaman görmeli 10 yılda ne iyi şeyler yaptı bu başbakan dersin. yada hükümet bende iyi yapılan bişey varsa allaha inan iyi yapılmış demezsem taş olayım ama herşeyi okadar iyi yapmadıkları bariz ortada.
Cevapla
Misafir
O planördür
Cevapla
ömer
Bırakalım yandaşlığı, 12 yıl oldu arkadaş iktidarınızda hala daha seri üreteceksiniz kandırmayın insanları kaplumbağa hızında yarı ithal yerli üretim yaparak... Brezilya da bizle aynı krizi yaşadı ama şuan ABD ye hafif savaş uçağı ihraç ediyor...
Cevapla
misafir
evet 10 yil oldu kaplumbaga hizi. zaten boing son ucagi 5 senede geliştirdi. bizimde going diye bi firmamiz haci murat diye bir otomotiv devimiz vardi.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.