Bilim & Teknik

Çağın vebası AIDS'in tedavisi bulundu

Avustralyalı bilim insanları, ülkede verilen kararlı ve etkin mücadele ile çağın vebası AIDS'in alt edildiğini duyurdu.

Çağın vebası AIDS'in tedavisi bulundu

Türkçesi edinsel bağışıklık yetmezliği sendromu olan AİDS, HIV adındaki mikrobun neden olduğu, kan yoluyla ve cinsel ilişki sırasında bulaşan bir hastalıktır. Bu virüs, vücuda girdiğinde hastalığa karşı direnç göstermemizi sağlayan bağışıklık sistemimizi yok eder. Böylece başka hastalıklara yakalanmamız çok kolaylaşır ve en basit bir soğuk algınlığına bile direnç gösteremeyiz.  Avustralyalı bilim adamları çağın vebası olan hem kadında hem erkekte görülen AIDS'in tedavisini bulduklarını ve hastalık oranının çok düştüğünü açıkladılar.

Avustralya’nın önde gelen bilim insanları ülkede AIDS’in sonunun geldiğini duyurdu. Avustralya ABC televizyonun verdiği habere göre, uzmanlar AIDS tehlikesinin artık korkulacak boyutta olmadığını belirtiyor.

ABC'ye konuşan faklı araştırma gruplarından bilim insanları son dönemde AIDS'e yakalanan Avustralyalıların sayısının neredeyse yok denecek kadar az olduğunu belirterek, 1990'lı yılların başında yılda bini bulan AIDS vakası sayısının neredeyse sıfır düzeyine eriştiğini söyledi. Sidney New South Wales Üniversitesi, Kirby Enstitüsü HIV Epidemiyoloji ve Önleme Programı Başkanı Profesör Andrew Grulich, AIDS'in artık takip edilmesi gerekmeyen bir mesele haline geldiğini belirterek, "Öyle ki, insanlar buna geçici bir durum olarak bakar oldular. Çoğu insan hastalığa yakalanıyor, gidip tedavi oluyor ve sonrasında AIDS'ten kurtulmuş oluyorlar" dedi.

AIDS'e neden olan HIV ile mücadelenin hali hazırda devam ettiğini belirten uzmanlar, AIDS tedavisinin mucizeye yakın bir ilerleme olduğunu vurguluyor. Profesör Grulich, halihazırda AIDS'in ancak teşhis edilmemiş HIV vakalarında görüldüğünü belirtti. Melbourne Üniversitesi'nden Peter Doherty de tedavide kullanılan ilaçların önemli olduğunu ve hastanın bu ilaçlar sayesinde HIV ile uzun sağlıklı bir ömür geçirebildiğini ve ölüm tehlikesinden uzak yaşadığını vurguladı.

Avustralya AIDS Organizasyonları Federasyonu'nun uluslararası temsilcisi Don Baxter de AIDS'in henüz salgın haline gelmediği bölgelere uluslararası desteğin şart olduğunu belirterek, Avustralya'da bu alandaki vaka sayısındaki düşüşün ancak alınan tedbirler sayesinde elde edildiğini hatırlattı.

18-22 Temmuz tarihinde düzenlenecek Uluslararası AIDS'le Mücadele Konferansı bu yıl Güney Afrika'nın Durban kentinde toplanacak.

Yorumlar
Williamdavidson
Benim adım Davidson Williams ve Dr. OSEGHALE'nin benim ve ailem için ne yaptığı konusunda minnettarım ve minnettarım. HIV / AIDS'e üç yıldır iyi bir çözüm bulmamıştım, hastalıklar neredeyse hayatımı aldılar ve çalışamadım ve ilaç için de çok para harcıyordum, ancak çevrimiçi olduğumda sadık bir gün geçirdim. Bu büyük adam hakkında birçok tanıklık, bu yüzden bir denemeye karar verdim ve Tanrı'nın yaptığı zafer olsun. Beni hastalığımdan iyileştirdi ve çok mutlu oldu ve bugün onun hakkında yazmaktan çok memnun oldum. Eğer onun yardımına ihtiyacın varsa, benim de sahip olduğum şekilde tedavi edilmek istiyorsan, onun iletişim adresi E-posta: droseghalesolutiontemple@gmail.com veya Whatsapp; +2349051031646 ve şifa al. Diyabet, Herpes, Her Türlü Hepatit ve Kanser gibi diğer ölümcül hastalıkların
Cevapla
mujde
hidden nasıl kurtuluruz
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.