Bilim & Teknik

Dünya yörüngesine yeni bir Ay dahil oluyor!

Bir gök cisminin Dünya yörüngesine girip Dünya'nın yeni bir Ay'ı olabileceği açıklandı!

Dünya yörüngesine yeni bir Ay dahil oluyor!

Uzman gök bilimciler, yeni bir gök cisminin dünyamıza yaklaşıyor olduğunu belirtti. Bu gök cisminin Dünya yörüngesine girerek geçicisi süreliğine, tıpkı Ay gibi Dünya'nın yeni bir mini uydusu olacağını açıkladı.

Dünya yörüngesine yeni bir Ay dahil oluyor!

Dünya'nın yörüngesine '2020 SO' isimli bir gök cisminin girebileceği açıklandı! Dünya'ya yaklaşmakta olan bu gök cisminin izlediği yörüngenin simülasyonunu oluşturan gök bilimciler, araştırmanın sonuçlarını paylaştı.

Bu gök cisminin, Dünya'nın yörüngesine girerek Dünya'nın yeni 'mini Ay'ı olabileceği ifade edildi. Ancak bu durumun geçici bir süre için yaşanacak olduğu açıklandı.

Dünya yörüngesine yeni bir Ay dahil oluyor! - Resim : 1

ScienceAlert'ta yer alan habere göre, 2020 SO’nun ne olduğu ise henüz netlik kazanmış değil, ancak uzmanlar bunun Eylül 1966'da uzaya fırlatılan  Surveyor 2 Centaur roketinin gövdesi olabileceği görüşünde.

2020 SO'nun gezegenimiz için bir tehdit oluşturmadığının altını çizen bilim insanları, bu gizemli gök cisminin ekim ayında Dünya'nın yörüngesine girecek ve 2021'in mayıs ayına kadar Dünya'nın etrafında dönecek olduğunu belirtti.

Yorumlar
Eymen Akın
Çok saçmalamışsınız gereksiz yada bizi ilgilendirmeyen konuları haber yapmayı bırakmanız lazım.
Cevapla
Berkay
Okuma o zaman aq bu kadarbasit
Koray
umarım o cisim kafana düşer
Mesut Layic
bu nasıl saçmalama şekli...
Cevapla
Mesut Layic
bu nasıl saçmalama şekli...
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.