Bilim & Teknik

Elon Musk: ''Covid-19 testi son derece sahte!''

Aynı gün içinde 4 defa Covid-19 testi yaptıran Elon Musk, test sonuçları farklı çıkınca, Covid-19 testini son derece sahte bulduğunu söyledi.


Elon Musk'tan koronavirüs testi için 'sahte' açıklaması geldi! Açıklamanın sebebi ise Musk'ın aynı gün içinde 4 defa Covid-19 testi yaptırması sonrası, test sonuçlarının farklı çıkması!

Elon Musk: ''Covid-19 testi son derece sahte!''

Son günlerde uzay çalışmaları ile adını sıkça duyduğumuz, Tesla ve SpaceX'in sahibi Elon Musk, şimdi de koronavirüs (Covid-19) testi ile ilgili yaptığı açıklama ile gündemde.

Musk, aynı gün içinde 4 defa Covid-19 testi yaptırdığını ve bu testlerden ikisinin negatif, diğer ikisinin ise pozitif çıktığını belirtti. Duruma öfkelenen Musk "Son derece sahte bir durum söz konusu” açıklamasında bulundu.

Güney Afrika asıllı milyarder Elon Musk, kişisel Twitter hesabından konu ile ilgili yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi: 

"Son derece sahte bir durum söz konusu. Bugün Covid-19 için dört defa test edildim. İki test negatif çıktı, ikisi pozitif çıktı. Aynı makine, aynı test, aynı hemşire."

Elon Musk, geçtiğimiz aylarda katılmış olduğu New York Times Sway  podcast canlı yayınında, büyük ölçekli karantinaların ve sokağa çıkma yasaklarının bir hata olduğunu savunmuştu. “Salgının insanları mantıksız hale getirdi" diyen Musk, yaşı itibari ile kendisinin ve çocuklarının ‘koronavirüs risk grubunda olmadığını’ belirterek koronavirüs aşısını olmayacağını açıklamıştı.

Musk açıklamasının devamında ise; "şimdiye kadar tipik soğuk algınlığı belirtilerinin dışında sıra dışı bir semptom göstermediğini" belirterek 2 farklı laboratuvarda polimeraz zincir reaksiyonu (PCR) testleri de yaptırdığını, sonuçların 24 saat içinde belli olacağını dile getirdi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.