Bilim & Teknik

İddia: Koronavirüs tedavisi kesin olarak bulundu!

ABD'de yaşayan Türk doktor Mehmet Çilingiroğlu tarafından paylaşılan bir iddiaya göre koronavirüs tedavisi sonunda bulundu. İşte detaylar!

İddia: Koronavirüs tedavisi kesin olarak bulundu!

2019 yılının son aylarında hayatımıza giren ve 2020 yılının Mart ayına gelindiğinde ülkemize de sıçrayan koronavirüs, hayatımızı adeta alt üst etti. Bütün alışkanlıkları değiştiren, sarılmak ve öpüşmek gibi temel davranışları söküp alan ve sosyal mesafe kuralı getiren bu hastalık, bilindiği üzere şu günlerde hızını daha da arttırdı.

Önlemlerin gevşetilmesi ve insanların daha rahat davranması sonucunda eskisinden çok daha hızlı yayılan koronavirüsün hali hazırda herhangi bir tedavisi ise bulunmuyor. Aşı çalışmaları son sürat devam ederken, bu anlamda da somut bir gelişme tam anlamıyla yaşanmış değil. Tüm bu yaşananlar devam ederken ABD'den gelen bir iddia, umut ışığını bir kez daha yaktı.

İddia: Koronavirüs tedavisi kesin olarak bulundu!

ABD'de yaşayan Türk kardiyolog Dr. Mehmet Çilingiroğlu, Twitter hesabı üzerinden umut saçan açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz günlerde koronavirüse yakalanan ve bunu yalnızca birkaç gün içerisinde atlatan ABD Başkanı Donald Trump'a da aynı tedavinin uygulandığını ifade eden Dr. Mehmet Çilingiroğlu, bu yöntem ile koronavirüsten kesin olarak kurtulacağımızı iddia etti. Ayrıca söylenene göre tedavinin faz 2 ve faz 3 çalışmaları da sonuçlandırıldı ve 800 kişilik hasta grubunda virüs vücuttan temizlendi.

Dr. Mehmet Çilingiroğlu her ne kadar önemli bir kardiyoloji uzmanı olsa da hemen her hafta bu tarz haberlerin çıktığına şahit oluyoruz. Aşı ve tedavi çalışmalarının tüm hızı ile devam ettiğini bilmekle beraber kesin bulundu haberlerine artık insanların inanası gelmiyor. Bu umut dolu haber umarız gerçeğe dönüşür ve insanlık bir an önce salgından kurtularak normal hayatına geri dönebilir.

Yorumlar
Bahadir Ömer Hamamcioglu1967
En kötü korkunç mutasyon hangi ülkede görülecek merak ediyorum.
Cevapla
Bahadir Ömer Hamamcioglu 1967
Kovid-19 virüsü ve aşısı bu dünyada. Aslında savaş zamanı bu virüse benzer virüs savaş alanına dağıtılır. Savaşta üstün olan taraf askerlerine virüsün panzehirini uygular diğer tarafta panzehir yok. Diğer taraf salginda kırılırken savaşta üstün olan taraf savaşı kazanır. Siz bu yüzden savaştan mağlup çıkarsınız. Bugün savaş çalışması yapılıyor. ABD İran'a saldırırsa böyle bir çalışma yapacaktır.
Cevapla
Lé Kürek dé la Kayıque
Aman abiler, yapmayın, hele bi durun. Daha ultra mega dev herkül kuponlusu aman işte mutasyonlu versiyonu var, ki zaten Avrupa ülkeleri ve Amarikanya Sars-Cov2’nin fırından yeni çıkmış, taze taze, %80 daha yoğun kıvamının altında yatan bu yeni lezzete asla karşı koyamayacağımız ekstra bulaşma oranıyla daha şimdiden gönüllerimize taht kuracak güncellemesi için bütçelerini 3 katına çıkararak zaten çok sıkı tuttukları ama sosyalliği sadece bakkal Canıtın amca ev halkıyla sınırlandırmak gibi ekstra kararlar alırken, biz daha ilk parti yeteri kadar gelmediği için aşı randevusu alamadığımızla kalmayıp, ev hapsi nekahatında geri ödemesiz hiç bir bütçe ayır(a)madığımız gibi bir de sene başı her şeye iki katı zam ve daha yasağı kaldırma speskülasyonu var sırada, ona hazırlanıyoruz, lütfen ama a-aa
Cevapla
Ender Abut
Projelendirdikleri Virüs projesi kontrolden çıkınca antivirüsü piyasaya sürme ihtiyacı duydular diye düşünüyorum 🤔
Cevapla
Hakan Kalaylı
Hadi inşallah
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.