Galaxy Z Fold6 ve Z Flip6 sadece Snapdragon kullanacak, daha fazla kılıf tasarımı ortaya çıktı

Samsung'un merakla beklenen Galaxy Z Fold6 ve Z Flip6 modelleri, yalnızca Snapdragon yonga seti ile piyasaya sürülecek. Yeni modellerin kılıf tasarımlarına ait daha fazla görsel de internete sızdırıldı.

Galaxy Z Fold6 ve Z Flip6 sadece Snapdragon kullanacak, daha fazla kılıf tasarımı ortaya çıktı

Samsung'un, Galaxy Z Fold6 ve Z Flip6 için tek yonga seti stratejisine geri döndüğü bildirildi. Koreli yayın TheElec'e konuşan bir kaynağa göre, Samsung, yeni katlanabilir telefonlarında Snapdragon 8 Gen 3 yonga setini kullanacak. Bu karar, performans endişelerinden ziyade maliyet etkinliği nedeniyle alınmış durumda. Önceki sızıntılar, Samsung'un nihayet katlanabilir telefonlarında çift yonga seti stratejisine geçeceğini öne sürüyordu. Ancak, Exynos 2400 ve Snapdragon 8 Gen 3 yonga setlerinin bir arada kullanılması, geliştirme ve satış sonrası destek açısından daha fazla kaynak gerektiriyor. Samsung, bu ek maliyetin satış miktarlarını karşılamayacağını hesaplayarak tek yonga seti stratejisine devam etme kararı almış.

Galaxy Z Fold6 ve Z Flip6 sadece Snapdragon kullanacak, daha fazla kılıf tasarımı ortaya çıktı - Resim : 1

Bu durum, Samsung'un düşük satış beklediği anlamına gelmiyor. Galaxy Z Fold ve Z Flip serileri her geçen yıl daha fazla ilgi görüyor. Ancak, Galaxy S serisine kıyasla nispeten düşük bir popülariteye sahipler.

Galaxy Z Fold6 ve Z Flip6 sadece Snapdragon kullanacak, daha fazla kılıf tasarımı ortaya çıktı - Resim : 2

Ayrıca, Roland Quandt, Galaxy Z Flip6 ve Z Fold6 tasarımlarını gösteren bir dizi kılıf görseli paylaştı. Bu görseller, mevcut teknik özelliklere yeni bir şey eklemese de, güvenilir bir kaynaktan geldiği için görüntülerin doğruluğunu artırıyor.

Galaxy Z Fold6 ve Z Flip6 sadece Snapdragon kullanacak, daha fazla kılıf tasarımı ortaya çıktı - Resim : 3

Sonuç olarak, Samsung'un yeni katlanabilir telefonları, Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti ile piyasaya sürülecek ve bu strateji, maliyet etkinliği ve kaynak yönetimi açısından daha mantıklı görünüyor.

Ayrıca daha önce duyumlarıyla güvenilir bir kaynak haline gelen Ice Universe, piyasaya yakın zamanda sürülecek olan Samsung Galaxy Z Fold6 hakkında bazı detaylar paylaştı. Telefonun iç ekranında daha az belirgin bir kat izi olacak ve yeniden tasarlanmış bir kamera adası bulunacak.

Son raporlar, Galaxy Z Flip6'nın da daha küçük bir kat izine sahip olacağını gösteriyor. Bu durum, Ultra İnce Cam (UTG) kalınlığının 30 mikrometreden 50 mikrometreye çıkmasıyla ilişkilendiriliyor. Rapora göre, menteşe tasarımı geçen yılkiyle aynı kalacak, ancak Z Flip7 ile yeniden tasarım yapılacak.

Kameraya gelince, Ice Universe, lenslerden birinin etrafında oluklu bir yapıya sahip halka gösteren bir yakın çekim paylaştı. Z Fold5'te ise lenslerin etrafında sadece küçük bir metal halka bulunuyor.

Galaxy Z Fold6 ve Z Flip6 sadece Snapdragon kullanacak, daha fazla kılıf tasarımı ortaya çıktı - Resim : 4

Bu fotoğrafın Galaxy Z Fold5'i gösterdiği iddia ediliyor, ancak bu modelin Z Fold6 ile aynı kameralara sahip olduğu söyleniyor. Galaxy Z Fold6 Ultra'nın ise 200MP ISOCELL HP2 sensörü gibi yeniliklerle gelmesi bekleniyor. Bu sensör, S23 Ultra ve S24 Ultra'da da kullanılmıştı. Samsung Galaxy Z Fold6, Z Flip6 ve diğer yeni cihazların Temmuz ayı başlarında tanıtılması bekleniyor.