Bilim & Teknik

Google Bilim Fuarı 2015 'Dünyayı değiştirecek öğrenciler arıyor'

Google Bilim Fuarı 2015 için başvurular başladı.

Google Bilim Fuarı 2015 'Dünyayı değiştirecek öğrenciler arıyor'

Google'ın teknoloji ve bilimi çocuklar arasında yayarak insanlara ve çevreye yararlı projeler geliştirmeye teşvik eden yarışması "Bilim Fuarı" için başvurular başladı. National Geographic, LEGO Education ve Virgin Galactic gibi dünyanın önde gelen kuruluşları tarafından desteklenen Google Bilim Fuar 2015'e yaşları 13-18 arasında değişen çocuklar katılabiliyor. Yarışma 13-14, 15-16 ve 17-18 yaş aralığındaki çocuklar için üç farklı kategoride gerçekleştirilecek.

Google tarafından gerçekleştiren Bilim Fuarı katılmak için çocuk ve gençlerin 18 Mayıs tarihine kadar projelerini sunmaları gerekiyor. Dünyanın her yerinden katılım sağlanıyor fakat Amerika'nın yaptırımına maruz kalan ülkeler bu fuara katılamıyor.

Bireysel ya da en fazla üç kişilik grupların yarışacağı Google Bilim Fuarı 2015'in sonuçları 21 Eylül'de düzenlenecek finalle açıklanacak. Finale kalan 15 proje için çevrimiçi oylama yapılacak ve en fazla oyu alan proje birinci olacak. Google en fazla oyu alan 10 projeye sahibine 10 bin dolar ödül verecek. Bunun yanı sıra 100 bin dolar eğitim bursu, National Geographic ile Galápagos turu, LEGO’nun tasarım merkezine bir ziyaret ve Virgin Galactics’in yeni uzay gemisinde seyahat gibi ödüller de genç beyinleri bekliyor.

Google ayrıca gençler arasındaki rekabeti artırmak adına yarışmaya sağlık ve eğitim başlıklı yedi yeni kategori ekledi. Alt bölümde Google Bilim Fuarı 2015'in tanıtım videosuna göz atabilirsiniz. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.