Bilim & Teknik

Google Cardboard'ın satış ve kullanım rakamları açıklandı

Sanal gerçeklik teknolojisi hızla yayılmaya devam ediyor.

Google Cardboard'ın satış ve kullanım rakamları açıklandı

Son günlerde oldukça bahsettiğimiz sanal gerçeklik teknolojisi trend olma yolunda hızla ilerliyor. Sanal gerçeklik için oldukça pahalı profesyonel çözümler bulunurken Google'ın Cardboard'u gibi basit bir şekilde telefonunuzdan sanal gerçeklik görüntülerini izlemenizi sağlayan araçlar da bulunuyor.

Henüz yüksek donanımlar için tasarlanan Oculus Rift gibi teknolojiler son tüketiciyle buluşmasada sanal gerçeklik uzun zamandır gündemden düşmüyor. Sanal gerçeklik teknolojilerini mobilde kullanmak içinse Samsung'un Gear VR'ı gibi cihazla daha bütünleşik ya da Google Cardboard gibi oldukça düşük fiyatlı ve basit araçlar şimdiden geniş bir kitleye yayılmış durumda.

1453992692_cardboard.png

Google'ın kartondan ürettiği ve Android uygulaması üzerinden kullanıcıların görüntüleri açarak bu kartona telefonlarını yerleştirdiklerinde izleyebildikleri Google Cardboard'ın satış rakamları ve kullanım verileri açıklandı. 2014 yılında satışa sunulan Cardboard bugüne kadar 5 milyon kişi tarafından satın alınmış ve Google Cardboard uygulamalarını bugüne kadar 15 milyon kişi indirmiş. Kullanıcılar Cardboard ile YouTube'da 350bin saatin üzerinde 360 derece video izlemiş ve 500binin üzerinde öğrenci Cardboard sayesinde derste anlatılan mekanlara göz atmış. Ayrıca bu uygulamalardan sadece Google Cardboard sahibi olan kişiler değil, Cardboard benzeri kartondan yapılmış sanal gerçeklik çözümlerini kullanan kullanıcılar da yararlanabiliyor. Google Cardboard çok kolay bir şekilde taklit edilebiliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.