Bilim & Teknik

İşte sesten daha hızlı uzay gemisi! Video

"SpaceShipTwo" isimli uzay gemisi dün ilk deneme uçuşunu başarıyla gerçekleştirdi.

İşte sesten daha hızlı uzay gemisi! Video

Ses hızını aşan ilk uzay gemisi Virgin Galactic şirketinden geldi.  "SpaceShipTwo" isimli uzay gemisi dün ilk deneme uçuşunu başarıyla gerçekleştirdi.

Uzay gemisinin ilk deneme seferi ABD'nin California eyaletindeki Mojave çölünde yapıldı. Virgin şirketi, geminin motorlarını ilk kez bir uçuş sırasında ateşledi ve uzay gemisi "SpaceShipTwo", testi başarıyla geçti.

1367334440_216826.jpg

Virgin Galactic şirketinin Başkanı George Whitesides bu konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Bu denemede elde edilen başarılı sonuç, programımızda çok önemli bir noktayı işaret ediyor. Şimdi buna benzer yakıtlı uçuş denemelerine girişeceğiz ve ondan sonra da uzaya ilk test uçuşumuzu yapacağız" dedi.

İlk seferlerini bu yılın sonunda yapacak olan SpaceShipTwo uzay gemisi, 6 yolcu ve 2 pilotla alt yörüngesel uzaya gönderilecek şekilde tasarlandı.

Virgin Galactic şirketi bu uzay gemisiyle ilk yolculu uzay seyahatineyse 2014'te başlayacak. Turistlerin bu seyahate katılabilmesi için koltuk başına 200 bin dolar ödemesi gerekiyor.

Yorumlar
Misafir
Bu video kullanici tarafindan kaldirildi?
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.