Bilim & Teknik

Kar tatili için tarih belli oldu! Okullar bu tarihte kapanabilir!

Merakla beklenen kar yağışı nihayet ülkeye giriş yaptı. Peki önümüzdeki süreçte kar tatili ile ilgili bir gelişme var mı? Okullar için kar tatili söz konusu olacak mı? İşte tüm detaylar.

Kar tatili için tarih belli oldu! Okullar bu tarihte kapanabilir!

Bu yıl geçtiğimiz yıla kıyasla hayli sıcak geçiyor. Hatta birkaç gün öncesine kadar Marmara bölgesinde bahar havası hakimdi. Neyse ki soğuk hava dalgası yavaş yavaş yurdu etkisi altına almaya başladı. Peki önümüzdeki süreçte bizleri nasıl bir senaryo bekliyor?

Meteoroloji uzmanları, önümüzdeki süreçte kar yağışının tüm ülkeyi etkisi altına alacağını belirtiyorlar. Hatta bazı bölgelerde okullar açılmadan da kapanabilir. Çünkü 5 Şubat itibariyle şiddetli bir kar yağışının gelmesi bekleniyor.

Kar tatili için tarih belli oldu! Okullar açılmadan kapanabilir!

Elbette bu noktada İstanbul’daki kar yağışı merak ediliyor olabilir. Son raporlara göre İstanbul’da da kar yağacak. Fakat kar kalınlığı 5cm’i geçmeyecek. Yani bu kar tatile sebep olur mu kestirmek biraz güç. Dilerseniz hangi şehirde kaç santimlik kar beklendiğine dair haritayı aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Kar tatili için tarih belli oldu! Okullar bu tarihte kapanabilir! - Resim : 1

Görüldüğü üzere ülkenin doğusu ile iç kısımların kar kalınlıkları yarım metreye ulaşacak. Hatta bazı yerlerde 1 metreye yaklaşacak. Dolayısıyla bu bölgelerde okulların tatil edilmesi olası. Tabi ki her şehirde İstanbul’da olduğu gibi sık sık kar tatili verilmediğini de hatırlatmamız gerekiyor.

Elbette kar tatili eğitim aksaması anlamına da geliyor. Sizce 5cm’lik kar ile İstanbul’da tatil olmalı mı? Bu kar trafiği etkileyip, öğrencilerin okullarına ulaşmasını zorlaştırabilir mi?

Yorumlar
Suna
Konya ereğli de oturuyorum 15 cm kar var inşallah yarın okular tatil olur
Cevapla
Arda
Marmara baya bi soğuk molt giy çok fayda yok
Cevapla
Ankarada oturuyorum 30 cm kar var
Tatil olmalı
Cevapla
Muhammed Ömer
Bence de tatil olmalı
Furkan
Her ilde okullar tatil olması lazım
Cevapla
Erol
Bugün yadi o gün yagicak derken Bi tutturamadıniz ha hareket tarih veriyorsunuz ortada yağmurdan başka bisey yok bence tahminleriniz sizin olsun
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.