Bilim & Teknik

NASA uzay turizminin fitilini ateşledi: İşte uzayda bir gece geçirmenin bedeli

Uluslararası Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) uzayı merak eden ve orada bir gece geçirmek isteyenler için gecelik fiyat tarifesini açıkladı.

NASA uzay turizminin fitilini ateşledi: İşte uzayda bir gece geçirmenin bedeli

Teknoloji o kadar hızlı bir şekilde gelişiyor ki, daha birkaç yüzyıl öncesine kadar gök yüzüyle ilgili araştırma yapmak, söz söylemek hatta gök cisimlerini izlemek bile suç sayılabiliyorken, şimdilerde uzay yolculuklarından bahsedebilir hale geldik.

Her geçen gün biraz daha “Jetgiller” tarzı yaşama geçtiğimiz şu günlerde, artık isteyen kişiler NASA’nın uzay istasyonunda 1 gece konaklayabilecekler. Üstelik bu konaklama karşılığında ödenecek tutar iki birbirinden epey farklı iki fiyat baremi söz konusu.

NASA uzay turizminin fitilini ateşledi: İşte uzayda bir gece geçirmenin bedeli

NASA tarafından yapılan açıklamaya göre eğer uzaya gidip bir gece konaklamak isteyen kişi yalnızca yaşam destek ve tuvalet erişimini içeren paketi seçerse, ödeyeceği tutar 11.250 dolarla sınırlı olacak. Eğer yok uzayda bir yemek de yemeyelim mi hem tıbbi malzeme ve mürettebat ekipmanlarından da isterim derse o zaman ödeyeceği tutar 22.500 dolara çıkacak.

Bunun yanında en ufak bir tatile bile üç dört valiz hazırlayan halkımız, bu uzay tatili planını şimdilik ertelese iyi olur. Çünkü yapılan açıklamaya göre, turistlerin yanlarında götürecekleri her 1kg’lık kargo için ödeyecekleri bedel 3.000 dolar olacak. Tabi bu yalnızca gidiş için geçerli. Eğer o kargoyu geri getirmek de isteyecekseniz ki muhtemelen istersiniz, ödeyeceğiniz tutar her 1kg için 6.000 dolara çıkacak. Bakalım ülkemizden bu serüveni deneyimlemek isteyen Youtuber çıkacak mı?

Yorumlar
NUR
aklı kıt parası çok o kadar çok insan varki ölümü bile göze alıp giderler
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.