13 Aralık haftası için izlenecek kripto para birimleri!

Bu yazımızda 13 Aralık haftası için izlenecek kripto para birimlerini sizler için listeledik!

13 Aralık haftası için izlenecek kripto para birimleri!

Genel kripto para piyasası kurtarma yolu, çoğu dijital varlığın konsolide olmasıyla birlikte henüz güç kazanmadı. Aynı zamanda, sektör FTX kripto para borsasının çöküşünün etkisiyle hesaplaştığı için piyasa yükseliş tetikleyicileri arıyor.

13 Aralık haftası için izlenecek kripto para birimleri!

Genel olarak, bir yükseliş ivmesi oluşturmaya yönelik işaretler var, ancak bu, seçici kripto para birimleri için oldu . Özellikle, piyasanın şu anki odak noktası, Amerika Birleşik Devletleri'nin kripto para birimlerinin ve hisse senetlerinin yılı nasıl bitireceğini muhtemelen belirleyecek olan bir sonraki para politikası üzerinde.

Piyasa, makroekonomik haber yüklü haftayı dört gözle beklerken, aşağıdaki kripto para birimleri 13 Aralık ile 19 Aralık arasında izlenmeye değer.

Eksen Sonsuzluğu (AXS)

Blockchain tabanlı kazan-kazan oyunu Axie Infinity'nin yerel belirteci olan AXS, ağ artan gelişme kaydetmeye devam ettikçe popüler kripto para birimleri arasında ortaya çıktı. AXS'nin yükseliş momentumu, blok zincirini merkezden uzaklaştırmak için devam eden yükseltmelerle ilişkilendirilebilir.

Axie Infinity'nin merkezi olmayan stratejisi, kritik katkılara sahip topluluk üyelerinin karar alma sürecinde önemli bir rol oynayacağı bir son durum oluşturmaya odaklanır. AXS'nin performansına rağmen, kazanımların olaylara dayalı olduğu ve uzun vadeli sürdürülebilirliğe odaklanmanın gerekli olacağı konusunda şüpheler var.

Basın zamanında AXS, günlük yaklaşık %3 kayıpla 8,19 dolardan işlem görüyordu. Ancak haftalık grafik, tokenin %20'nin üzerinde çift haneli kazançlar kaydettiğini gösteriyor.

13 Aralık haftası için izlenecek kripto para birimleri! - Resim : 1

AXS yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Fantom (FTM)

Son haftalarda, merkezi olmayan finans ( DeFi ) ve kurumsal uygulamalar için ölçeklenebilir bir blockchain platformu olan Fantom ( FTM ), pazarın farklı faktörler tarafından tartılmasına rağmen çoğunlukla çift haneli kazançlar kaydetti. Son kazanımlar, Fantom Foundation'ın FTM tokenleri satması durumunda istikrarlı kar elde edebileceği haberlerinin ardından ortaya çıktı.

Basın zamanında, FTM gücü soğumuş görünüyordu, varlık günlük %1'in üzerinde kayıpla 0,24 dolardan işlem görüyordu.

13 Aralık haftası için izlenecek kripto para birimleri! - Resim : 2

Fantom yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Başka bir yerde, kripto ticareti uzmanı ve analist Michaël van de Poppe, FTM'nin genel pazarla uyumlu olarak konsolide olduğunu belirtti. 10 Aralık'ta yayınlanan bir YouTube videosunda Poppe, tokenin hala bir miktar güce sahip olduğunu ve hedefin 1 $ pozisyonunu hedeflediği için iyi yapmaya devam etmeye hazır olduğunu belirtti.

Yığınlar (STX)

Yığınlar ( STX ) blok zinciri, ağı Ethereum ( ETH ) gibi yerleşik platformlarla rekabet edecek şekilde yükseltmek için yüksek profilli bir geliştirme sürecinden geçiyor. Özellikle STX, Stacks 2.0 yükseltmesinin duyurulmasının ardından son zamanlarda kazançlar kaydetti. Güncelleme, platformdaki dApp'lerin performansını artıracak. Aynı zamanda yükseltme, Stacks'in yüksek kaliteli akıllı sözleşmeler üretmesine olanak tanıyacak.

Stacks'in dApp oluşturucularının ve diğer ağ katılımcılarının DeFi uygulamaları geliştirmesine, akıllı sözleşmeler yürütmesine ve Bitcoin için NFT'ler üretmesine olanak tanıdığını belirtmekte fayda var.

Yayınlandığı sırada STX, günlük %1'in üzerinde kazançla 0,30 dolardan işlem görüyordu. Jetonun haftalık grafiği, %18'in üzerinde kazançlar gösteriyor.

13 Aralık haftası için izlenecek kripto para birimleri! - Resim : 3

Yedi günlük yığın fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

XRP

Ripple ve Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu ( SEC ) arasındaki dava bir sonuca yaklaşırken, XRP odak noktası kripto para birimi olmaya devam ediyor. Gerçekten de, hukuk analistleri davanın olası sonucunu tartarken, her iki taraf da nihai sunumlarını yaptı. Özellikle, geçmişte, XRP davada küçük kazançlarla yükseldi ve nihai kararın Ripple lehine gitme şansı, XRP için bir yükseliş hissi olabilir.

Mahkeme, Ripple ile ilişkili şirket ve kuruluşlardan gelen destekleyici brifingleri kabul ettikten sonra, XRP'nin genel piyasanın aksine performans gösterdiğini belirtmekte fayda var.

Ripple davasıyla ilgili olumlu haberlere rağmen, XRP son zamanlarda artan satış baskısına maruz kaldı. Bu satırda, 7 Aralık tarihli bir Finbold raporu , tokenin bir ay içinde piyasa değerinde yaklaşık 5 milyar dolar kaybettiğini belirtti.

Basın zamanında XRP, son 24 saatte günlük yaklaşık %0,4 kayıpla 0,39 dolardan işlem görüyordu.

13 Aralık haftası için izlenecek kripto para birimleri! - Resim : 4

XRP yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Gerçekten de, fiyat değerin altında konsolide olurken, XRP 0,40 $ destek seviyesini yeniden kazanmaya çalışıyor . Özellikle, piyasa değerine göre yedinci sıradaki kripto para birimi, FTX çöküşünün son momentumu düşürmesinin ardından oynaklığın kaybolduğuna dair işaretler sergiledi.

XRP, mevcut seviyede satın alma baskısının yeniden canlanması yaşarsa, 0,40 doları aşan bir dalgalanmayı tetikleyebilir. Ayrıca, satın alma baskısı devam ederse, XRP muhtemelen 0,50 doları yeniden test edecek.

Bitcoin (BTC)

Bitcoin ( BTC ) 17.000 $ seviyesini yeniden kazandı ve pozisyon yeni haftaya odaklanıyor. Analistler, varlığın seviye etrafındaki konsolidasyonuna dayanarak, 17.000 doların, amiral gemisi kripto para biriminin son haftalarda önemli bir destek pozisyonu görevi gören 18.000 dolar seviyesini yeniden kazanması için çok önemli bir basamak taşı olduğuna inanıyor.

Bitcoin makroekonomik faktörlerin etkisinden muzdaripken, Federal Rezerv enflasyonla ilgili haberlerin yanı sıra faiz artırımlarına karar vermeye hazırlanırken, yatırımcılar varlığın 17.000 $ pozisyonunu koruyup koruyamayacağını görmek için varlığı izleyecekler. Özellikle, üretici fiyatlarında beklenenden yüksek bir artışın ardından Fed'in faiz oranlarını artırabileceğine dair daha geniş bir beklenti var.

Yayınlandığı sırada Bitcoin, günlük %0,5'ten daha az küçük kayıplarla 17.147 dolardan işlem görüyordu. Haftalık grafikte, Bitcoin son 24 saatte %0,5'ten daha az kazanç kaydetti.

13 Aralık haftası için izlenecek kripto para birimleri! - Resim : 5

Bitcoin yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Son Bitcoin fiyat hareketlerine dayanarak, varlığın izlenmesi gereken temel seviyeleri arasında aşağı yönlü 16.000$ ve 17.500$ yer alıyor. BTC 17.000 $'ın altına düzeltme yaparsa, alıcıların sıraya girip fiyatı zorlaması gerekirken, 17.500 $ seviyesinin aşılması, varlığın boğaların gücüne bağlı olarak 18.000 $'ı geri alması için bir fırsat olacaktır. Aynı zamanda, TÜFE verilerinin yayınlanmasıyla birlikte, Bitcoin volatilite dalgalanmalarına tanık olabilir.

Nitekim, 9 Aralık'ta Kitco News analisti Jim Wycoff , hem Bitcoin boğalarının hem de ayılarının neredeyse eşit bir oyun alanına sahip olduğunu belirtti . Wycoff'a göre:

“Fiyatlar hala yatay ve dalgalı bir yol izliyor. Boğalar ve ayılar genel olarak yakın vadeli bir teknik oyun alanındadır. BC fiyatlarının mevcut ticaret aralığının dışına çıktığı yön, büyük olasılıkla bir sonraki trend fiyat hareketinin yönü olacaktır.“

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.