Bilim & Teknik

Öğrencilere müjde! Bedava futbol maçı bileti dağıtılacak, hem de istenilen maça!

Gençleri spora yönlendirmek için somut adımlar atılmaya devam ediyor. Bu seferki çalışma ise öğrencilerin maçlara giderek sporcu ruhuna kavuşmalarına yönelik. İşte tüm detaylar.

Öğrencilere müjde! Bedava futbol maçı bileti dağıtılacak, hem de istenilen maça!

Spor alışkanlığının çocuk yaşlarda kazanıldığı inkar edilemez bir gerçek. Nitekim tüm dünya bu durumun farkında diyebiliriz. Türkiye’yi, Avrupa ile kıyasladığımızda spora verilen önemin ve değerin, ortalamanın altında kaldığını söyleyebiliriz.

Genel olarak Avrupa ülkelerindeki spor branşları küçük yaşlarda çocuklara aşılanıyor. Bunda eğitim, öğretim ve okulun rolü ise yadsınamaz.

Şimdi ise çocuklara küçük yaşta futbol sevgisini aşılamak için yeni bir projenin adımları atılıyor. Artık öğrencilere bedava maç bileti dağıtılacak.

Öğrencilere müjde! Bedava futbol maçı bileti dağıtılacak, hem de istenilen maça! - Resim : 1

Öğrencilere müjde! Bedava futbol maçı bileti dağıtılacak, hem de istenilen maça!

İngiltere’de uygulanmaya başlayacak olan yeni sistem ile lise öğrencilerine istedikleri maçlara gidebilmeleri için bedava biletler dağıtılacak. Biletler isme özel olacak ve başkaları tarafından kullanılamayacak. Öğrenciler, tuttukları takımın maçlarını tribünden izleme fırsatı bulacaklar.

Uygulamadaki temel amaç ise öğrencilere futbol aşkını daha küçük yaşlarda kazandırabilmek. Uygulamanın tüm detaylarının önümüzdeki günlerde netleşmesi bekleniyor.

Aslında benzer bir uygulama Türkiye’de de yapılsa çok hoş olurdu. Özellikle İstanbul’da okuyan öğrenciler için büyük bir avantaj ortaya çıkardı. Zaten genel olarak tribünlerin bir kısmı boş. Bu kısımları öğrencilerle doldurmak hiç de kötü bir fikir değil. Belki uygulama İngiltere’den sonra Avrupa’ya, sonra da Türkiye’ye yayılabilir. Bekleyip göreceğiz.

Yorumlar
Napacan la adımı burunsuz voldemort
abi başlıkları böyle yazmayın insan gerçek sanar. tıklama tuzağı. makale/yazı yazıldıktan sonra metine uygun başlık seçilmesi gerekir.
Cevapla
ZÜBEYDE
Başlığa bak habere bak!!!
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.