Bilim & Teknik

Samsung esnek ekranlı futuristik bir cihaz için patent aldı!

Samsung'un bilezik şeklinde esnek telefon için patent başvurusunda bulunduğu ve yakın zamanda patenti aldığı ortaya çıktı.

Samsung esnek ekranlı futuristik bir cihaz için patent aldı!

Bugün Güney Koreli teknoloji üreticisi Samsung'un elinde bulundurduğu teknolojiyi giyilebilir cihazlara entegre etme arzusunun esnek ekranlı bir akıllı telefon üretmek isteğinde olduğunu gösteren bir belge yayınlandı. ABD Patent ve Marka Ofisi tarafından Güney Koreli şirkete verilen patent, bilezik şeklinde giyelebilir futuristik bir cihazın tasarımını ortaya çıkarmış oldu.

1428492587_img20150408134529.jpg

Galaxy S6 Edge ile kavisli ekran teknolojisini hayata geçiren şirket ileriki yıllarda görebileceğimiz cihaz fütüristik bir fikrin ürünü olarak karşımıza çıkıyor. Samsung'un son başyapıtı bilezik şeklindeki akıllı telefon-akıllı saat melezi gibi görünen cihazın geniş ekranına bakarak esnek ekranlı akıllı bir telefon olabileceğini düşünebiliriz. Patent başvurusunda Samsung'un cihazının hangi amaçlarla ve hangi alanlarda kullanılacağı belirtilmiyor. Bu da cihazın son kullanıcılara özgü giyilebilir bir cihaz olacağı iddiasını güçlendiriyor.

Cihazla ilgili bilgiler şimdilik bu kadar. Cihazın gerçeğe dönüşmeme ihtimali de var ancak, gerçek olması için bile uzun yıllar beklememiz gerekecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.