Şimdiye kadar üretilmiş en kötü silahlar

İnsanlık tarihinin en kötü ve kullanışsız silahlarını sizler için derledik.

Şimdiye kadar üretilmiş en kötü silahlar

Savaşların artmasıyla birlikte silah üretiminde büyük bir yükseliş oldu. Ordulara galibiyeti getirecek, kullanışlı ve güçlü silahlar üretmek amacıyla birşeyler yapmaya çalışan kişiler, her zaman başarılı olamadış ve ürettikleri silahlar savaş alanını bile göremeden rafa kaldırıldı. İşte o silahlardan bazıları:

8- Sten gun MK II

1471180560_8-sten-gun-mk-ii.jpg

Sten gun MK II, İngiltere'nin İkinci Dünya Savaşı'nda kuşatılması sırasında üretilmişti. Silahın kendi kendine ateş ettiği ve hedeften mermi sektirdiği biliniyordu.

7- Bazuka

1471180578_7-the-bazooka.jpg

İlk üretilen bazukalar kullanan kişiden çok, kullanılan kişiye yarıyordu. Bazukanın arka kısmındaki açık, silahın ateşlenmesiyle ateşin ve tozun yükselmesine neden oluyordu. Bu nedenle silahı ateşlemek yerinizi belli ediyordu ve silahı ateşleyen kişinin zarar görmesine neden olabiliyordu.

6- LeMat grapeshot altıpatlar

1471180567_6-lemat-grapeshot-revolver.jpg

İç Savaş senelerinde üretilen LeMat grapeshot altıpatlar, altıpatların mermi sayısını artırmak için dizayn edilmişti. Silahta iki farklı namlu vardı ve bir namluda 6'lık, diğerinde 3'lük mermi yuvası bulunuyordu. Ateş edecek olan kişinin, ateş etmek istediği yuvanın pimini kullanması gerekiyordu. Silah iyi düşünülmüş ve tasarlanmıştı ancak üretimindeki sorunlar nedeniyle hiçbir zaman istenilen performansı veremedi.

5- Krummlauf

1471180586_5-krummlauf.jpg

Şeklinden de anlayabileceğiniz gibi askerin köşede bulunan hedefleri vurması için geliştirilmiş olan Krummlauf, 30 ve 45 derecelik iki farklı namlı ağzına sahipti. Uzun bir süre bu silahı geliştirmek için uğraşan Almanlar, sonunda silahın istenildiği gibi çalışmadığına karar verdiler ve üretimini masraflı buldular.

4- Chauchat

1471180594_4-chauchat.jpg

Fransa tarafından üretilen Chauchat, bir hafif makineli olmasına rağmen hafif makinelinin sahip olduğu hiçbir özelliğe sahip değildi. Silahın geri tepmesi o kadar fazlaydı ki ayakta kullanmak neredeyse imkansızdı ve çok sık şekilde tutuklu yapıyordu. Tutukluk yapmasının ve geri tepmesinin yanı sıra, silahın sadece 20 mermi kapasitesi vardı.

3- Gyrojet

1471180601_3-gyrojet.jpg

Gyrojet, modern zamanlarda geliştirilen en mükemmel silahlardan birisiydi. Silahın mermileri barut gücüyle değil, roket yakıtıyla ilerliyordu. Bu da silahtan ağır aksesuarların çıkartılması anlamına gelmişti. Sonuç olarak son derece hafif, geri tepmeyen ve hızlı ateş edebilen bir silah üretilmişti. Ancak maalesef silahın mermileri hedefini vurma konusunda oldukça kötüydü ve yaklaşık 1000 dolar üretim maliyeti olan silahın her bir mermisi 100 dolar değerindeydi.

2- Mars Pistol

1471180608_2-mars-pistol.jpg

Yarı otomatik silah yapmaya çalışan Amerikanlar, bu hedef doğrultusunda Mars Pistol'ı ürettiler. Tabancanın tasarımı çok kötüydü ve ateşlediği mermilerin boş kovanlarını direkt olarak kullanıcısının yüzüne karşı fırlatıyordu. Bu da silahla nişan almayı imkansız kılıyordu.

1- Apache altıpatlar

1471180615_1-apache-pistol.jpg

Şimdiye kadar üretilmiş en kötü silah olarak kabul edilen Apache altıpatlar, gangsterler tarafından geliştirilmişti. Silahta bir adet bıçak, bir adet muşta ve bir adet altıpatlar bulunuyordu. Silahın doğru çalışan tek parçası muştaydı. Bıçak çok küçük ve kördü, altıpatlar ise namluya sahip olmadığı için inanılmaz derecede güçsüzdü ve hedefini vurma konusunda çok kötüydü. Bu silahla birisini öldürebilmek için dibine kadar gitmeniz gerekirdi.