Bilim & Teknik

SpaceX, 200 ABD Dolarına 'küresel dolaşım' internet hizmeti sunacak

Haberlere göre SpaceX küresel dolaşım sunmaya hazırlanıyor.

SpaceX, 200 ABD Dolarına 'küresel dolaşım' internet hizmeti sunacak

İlk olarak PCMag tarafından bildirildiği üzere, şirket yakın zamanda Starlink hizmetinin henüz mevcut olmadığı ülkelerdeki müşterilere, terminallerinin "dünyanın neredeyse her yerinden" internet erişimi almasına izin veren aylık 200 dolarlık yeni bir paketi denemeye davet etmek için e-posta göndermeye başladı.

The Verge'in haberine göre, SpaceX'in neredeyse her yerden internet sağlama sözünü nasıl yerine getireceği henüz belli değil. Şirket büyüyen küçük uydu takımyıldızına rağmen, Hindistan ve Pakistan da dahil olmak üzere birçok önemli pazarda internet erişimi sağlamak için yasal onay almayı bekliyor.

SpaceX, 200 ABD Dolarına 'küresel dolaşım' internet hizmeti sunacak

Bu noktaya kadar, SpaceX'in gönderdiği e-posta zaten küresel dolaşım hizmetlerinin "düzenleyici onaylara bağlı" olduğunu belirtiyor. Uydu ağını genişletmek için çalışırken müşterilerin "kısa süreli zayıf bağlantı dönemleri veya hiç bağlantı olmaması" yaşayabileceğini de ekliyor. Potansiyel müşterilerin Starlink terminalleri için kitin 599 dolar fiyatına ek olarak bir ithalat ücreti ödemeye de hazırlıklı olması gerekecek.

SpaceX şu an zaten birkaç tane sınırlı dolaşım seçeneği sunuyor. En önemlisi, şirketin mevcut konut kullanıcıları için, bu müşterilerin kendi ana kıtalarında seyahat ederken Starlink terminallerini kullanmalarına olanak tanıyan Taşınabilirlik paketi. Şirketin aylık 110 ABD Doları abonelik ücretine ek olarak ayda 25 ABD Doları olan paket, SpaceX'in yakın zamanda potansiyel müşterilere hakkında e-posta göndermeye başladığı küresel dolaşım hizmetinden daha ucuz.

Yorumlar
Mehmet öztürk
Allah bilir ana bu zamanda teknoloji var bazen tutuyor göreceğiz bakalım
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.