Bilim & Teknik

SpaceX'ten uzay istasyonuna Noel hediyesi!

ABD'li uzay mekiği ve roket üreticisi SpaceX, Uluslararası Uzay İstasyonu'na Noel hediyesi gönderdi. İşte detaylar!

SpaceX'ten uzay istasyonuna Noel hediyesi!

ABD'li uzay mekiği ve roket üreticisi SpaceX, Uluslararası Uzay İstasyonu'na Noel hediyesi gönderdi. ABD'li uzay mekiği ve roket üreticisi SpaceX, Florida eyaletindeki hava üssünden fırlatılan Dragon kargo kapsülüyle, astronotlara sürpriz yaptı.

Uluslararası Uzay İstasyonu'ndaki astronotlara ulaşan kapsülde, hindi, meyveli kek, kurabiye gibi Noel lezzetlerinin yanı sıra bilimsel deneylerde kullanılmak üzere fare, solucan ve çeşitli ekipmanlar da yer aldı.

Ek olarak yapay zekaya karşılık insanların zihnini geliştirmesi için SpaceX beyin çipi geliştirdi. Bu amaçla yola çıkan SpaceX, bu alanda ilk adımı attı. 

SpaceX'ten uzay istasyonuna Noel hediyesi!

Gizmodo’nun haberine göre, San Francisco’da bir ofis açmak için geçtiğimiz yıl başvuruda bulunan şirket, belediyeye gönderdiği belgelerde ofislerinde hayvanlı testler için bir laboratuvar ve kemirgenlerin muhafaza edileceği bir oda olacağını belirtti.

Şirketin San Francisco’daki merkez ofisinde hayvan barındırma ve testlerde kullanmak için gerekli izinleri aldığı da gelen haberler arasında. Resmi bir açıklama yapılmamış olsa da testlerin ilk etapta hayvanlar üzerinde yapılacağı anlaşılıyor.  

Şirketin San Francisco'daki merkez ofisinde hayvan barındırma ve testlerde kullanmak için gerekli izinleri aldığı da gelen haberler arasında. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.