Bilim & Teknik

Türkiye Uzay Ajansı'ndan gizemli paylaşım! Uzaya mı gidiyoruz?

Türkiye Uzay Ajansı tarafından paylaşılan bir video heyecan yarattı. İşte detaylar!

Türkiye Uzay Ajansı'ndan gizemli paylaşım! Uzaya mı gidiyoruz?

Türkiye Uzay Ajansı, 13 Aralık 2018 tarihinde Cumhurbaşkanı kararnamesi ile kuruldu ve ilk toplantısını 2019 yılının Eylül ayında gerçekleştirdi. Resmi bir Twitter hesabı da bulunan ajansın ilk Tweeti, bu toplantı ile ilgiliydi ve daha sonrasında herhangi bir paylaşım yapılmamıştı.

Ancak dün yapılan videolu paylaşım, heyecan yarattı. İstikbal Göklerdedir ifadesi ile beraber paylaşılan videoda Jüpiter, Ay ve Samanyolu Galaksisi görülüyor. 19 saniye süren videonun son kısmında ise 9 Şubat 2021 tarihine işaret ediliyor. Tüm bu gelişmelerin ışığında ise Türk insanı 9 Şubat'ta ne olacağını tartışmaya başladı bile.

Türkiye Uzay Ajansı'ndan gizemli paylaşım! Uzaya mı gidiyoruz?

Merak uyandıran bu gelişmeleri Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın tweeti alıntılaması takip etti. Bakan Varank da "Hazır mısınız?" notunu düşerek 9 Şubat'ı işaret etti ve merakımızı daha da arttırdı. Peki ama belirtilen tarihte Türkiye Uzay Ajansı ne yapacak veya neyi açıklayacak? Konu hakkındaki gizem hala devam ediyor. Bakan Varank'ın "Hazır mısınız?" notu haricinde herhangi bir resmi açıklamanın da yapılmadığını ifade etmiş olalım. Türkiye Uzay Ajansı tarafından paylaşılan videoyu da aşağıdan izleyebilirsiniz.

Peki sizce 9 Şubat günü geldiği zaman ne olacak? Görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak ifade edebilir ve fikrinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar
Şahin
Kirletmedikleri 'uzay' kalmıştı
Cevapla
💎G@kko💎
Valla abem insanoğlu uzayı da bele giderse bitirici
Cevapla
Cenk
Aklıma 1 gün önceki haber geldi Göbeklitepe yakınlarında metal monolit bulunmuş Monolit üzerinde Göktürk alfabesi Ay'ı görmek istiyorsan gökyüzüne bak yazıyormuş
Cevapla
Tarık
Monolit Muadillerine pek benzememiş malzemeden çalmışlar yazı dahi aşağı eğik. düzgün yazılmamış 20bin yıllık tabletler bile word programında yazılmış jilet gibi daha düzgün
sansar
9 subat yeniay evresi basliyor. diyanet toplu dolunay duasi yapacakmis
Cevapla
Ali Kemal
Biz ancak askıda ekmek almaya gideriz bu kafayla!
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.