Bilim & Teknik

Apple Glass bekleyenlere müjde

Apple Glass adı verilen artırılmış gerçeklik gözlüğü için bir patent başvurusunda daha bulunuldu. İşte cihazın detayları.

Apple Glass bekleyenlere müjde

AR akıllı gözlükler Apple'ın iPhone'u takip eden bir sonraki büyük ürünü olabilir. 2018'de büyük bir sızıntı, cihazın 5nm yonga setinden güç alacağını ortaya çıkarmıştı. Bu sızıntı ortaya çıktığında Apple, iPhone X için 7nm A11 Bionic yonga setini kullanıyordu. Ama şimdi 5nm A14 Bionic 5G, iPhone 12 serisine güç verdiğine göre, Apple Glass'ın tanıtımı sandığınızdan daha yakın olabilir.

Apple Glass yakın zamanda gelebilir!

AR nesnelerinin gerçek dünya ortamında daha gerçekçi bir şekilde görünmesine yardımcı olmak için ayarlanabilir optiklere sahip bir "Apple Glass" lens kullanılabilir.

Apple'ın "Apple Glass" gibi cihazlarla ilgili araştırması, daha önce kendilerini ayarlayan lensler fikrini içeriyordu. Bu fikir, kullanıcıların hiçbir zaman reçeteli lenslere ihtiyaç duymayacağı anlamına geliyordu, ancak şimdi Apple, görüş seviyeleri ne olursa olsun tüm kullanıcılara yardımcı olmak için kendi kendini ayarlama fikrini uyguluyor.

Illustration from Apple's new patent application for Apple Glass - Apple Glass patent application sees lenses adjusting to ambient lighting

"Lokalize Optik Ayarlara Sahip Görüntüleme Sistemi", AR nesnelerini daha iyi sunmak için bu tür lenslerin nasıl değişebileceğine odaklanan yeni ortaya çıkan bir patent uygulaması.

Patent başvurusunda söylenene göre, elektronik cihazlar bazen ayarlanabilir optik bileşenler içerecek. Örneğin, başa takılan cihazlar gibi giyilebilir elektronik cihazlar, gerçek dünya içeriği üzerine yerleştirilmiş, bilgisayar tarafından oluşturulan içeriği görüntülemek için ekranlar içerebilir.Apple Glass özellikleri ve fiyatı sızdırıldı - ShiftDelete.Net

Bir kullanıcının görüş alanına göre ayarlanabilir bir optik bileşenin yerleştirilmesi arzu edilebilir. Ayarlanabilir optik bileşen, örneğin, bir kullanıcı gerçek dünyadaki nesnelerin üzerine bindirilmiş bilgisayar tarafından oluşturulan içeriği görüntülerken gerçek dünya nesnesinin parlaklığını ayarlamak için kullanılabilir.

Yorumlar
G@kko ReKiSS
İlkinden birşey anlamadık, çıktı mı çıkmadı mı onu bile bilemedik, inşallah ikincisi son kullanıcılara ulaşır...
Cevapla
Goron @q
Hırtowski
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.